Nowa fabryka Hypred

16 kwietnia 2015 w Niepruszewie k. Buku odbyło się uroczyste otwarcie nowej fabryki firmy HYPRED. Wydarzenie to planowane było latami, a prace budowlane trwały niemal 12 miesięcy.

Uroczyste otwarcie fabryki odbyło się w asyście zaproszonych gości: czołowych partnerów biznesowych HYPRED Polska, zagranicznych gości z HYPRED International oraz pracowników polskiej spółki.

 

Całości przedsięwzięcia przewodziła Prezes HYPRED Polska – Pani Agata Stolarska, która przedstawiła profil oraz historię HYPRED – jako części koncernu ROULLIER – oraz plany na nadchodzące lata. W Polsce HYPRED świętował w 2013 roku 10-cio lecie swojej działalności, a w tym roku Hypred International świętuje swoje 30-te urodziny. Uzupełnieniem prelekcji Pani Prezes, było wystąpienie Pana Sebastien Bossard’a – Prezesa HYPRED International, który omówił zmiany, jakie obejmą firmę w nadchodzących latach – począwszy od nowego logotypy i oprawy wizualnej, po rozwój struktur firmy i plany biznesowe.

 

Idea powstania fabryki jest odpowiedzią na aktywność HYPRED nie tylko w Polsce, ale i w Czechach, Austrii, na Węgrzech oraz w krajach bałkańskich i bałtyckich. Docelowo polska fabryka będzie produkować dla 12 krajów strefy centralno-wschodniej Europy.

 

Możliwości produkcyjne nowego zakładu wynoszą minimum 10.000 ton z opcją zwiększenia do 30.000 ton w ciągu roku i możliwością produkcji praktycznie wszystkich dostępnych receptur oferowanych przez HYPRED, co daje – bagatela – 1.000 produktów! Warto nadmienić, że na dziś dzień, jest to jedyna fabryka HYPRED na świecie, w której będzie się odbywać produkcja wspomnianych rozwiązań!

 

Nowa fabryka zajmuje powierzchnię 2.000 m2, z czego 500 m2 przeznaczonych jest do wytwarzania stężonego kwasu nadoctowego, używanego w wielu środkach dezynfekujących firmy. Do nowych inwestycji budowlanych należny również zaliczyć pomieszczenia biurowe oraz magazyn o powierzchni 1.000 m2, należący do siostrzanej spółki – TIMAC Agro – wchodzącej w skład koncernu ROULLIER. Pozostałe dwa magazyny, przeznaczone są do składowania produktów marki HYPRED.

 

Zakład wyposażony jest również w 11 zbiorników na surowce o pojemności 30 m3 każdy. Nowoczesna linia produkcyjna, pozwala zwiększyć wydajność oraz poprawić bezpieczeństwo pracujących. Warto nadmienić, że fabryka w Niepruszewie posiada wysoce zautomatyzowaną linię produkcyjną, tym samym cała produkcja odbywa się przy udziale zaledwie 7 osób personelu.

 

Fabryka będzie dostarczała produktów dla klientów działu FOOD – mleczarni, przetwórstwa mięsnego, browarnictwa oraz producentów napojów. Z kolei produkcja dla działu FARM obejmuje klientów gospodarskich, czyli dostawców surowca, na którym „zbudowano” HYPRED – mleka.

Tak szerokie portfolio możliwości i pełny program – od gospodarstwa, poprzez produkcję przemysłową, po ostatecznego klienta – przyprawione szczyptą nowoczesnej technologii, zapowiada ogromny sukces!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności