Nowa fabryka Husqvarny

Firmie Husqvarna wystarczyło mniej niż 300 dni, aby wybudować w Polsce fabrykę. Ruszyła już produkcja w fabryce firmy Husqvarna w polskim Mielcu. W Polsce produkowane będą maszyny do pielęgnacji zieleni, przeznaczone na światowe rynki, w tym tradycyjne kosiarki oraz nowoczesne urządzenia jakimi są ridery.

Z początkiem kwietnia 2010 roku firma rozpoczęła realizację tej inwestycji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wartość zrealizowanej inwestycji to ok.100 milionów PLN (250 mln koron szwedzkich). W fabryce aktualnie zatrudnienie znalazło prawie 100 pracowników różnych specjalizacji.

W nowej fabryce pracujemy na 2 nowoczesnych liniach przeznaczonych do produkcji kosiarek oraz riderów. Od dziś już powstają tam maszyny, które trafią do klientów na rynkach europejskich. W 2011 roku zakładamy, że w fabryce powstanie w sumie ok. 100 000 produktów” – powiedziała Maria Wallin, Dyrektor fabryki Husqvarna w Mielcu.
“Tylko w 300 dni udało się: przygotować teren pod inwestycję, wybudować fabrykę oraz zatrudnić kadrę. Cieszymy się, że właśnie na terenie podkarpackiego Mielca powstał ten projekt. Mamy nadzieję, że przez kolejne lata współpraca z przedstawicielami władz lokalnych – tak jak do tej pory, będzie przebiegała wzorowo” – powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający Husqvarna Poland Sp. z o.o.

Firma Husqvarna rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce od ponad 20 lat. Na terenie kraju rozlokowane są specjalne punkty dilerskie (punkty sprzedaży) połączone z punktami serwisowymi. Sieć dystrybucji liczy już ponad 400 takich punktów. Polska jest jednym z ważniejszych rynków dla międzynarodowej korporacji Husqvarna, a prowadzona dotychczas działalność w zakresie dystrybucji i serwisu maszyn została rozszerzona o produkcję wybranych typów urządzeń w nowej fabryce w Polsce.
Na wiosnę 2011 planowane jest oficjalne otwarcie fabryki.

Źródło: ComPress S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności