fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychNotowania rzepaku wreszcie ruszyły w górę

Notowania rzepaku wreszcie ruszyły w górę

W poniedziałek na paryskim Matifie zdecydowanie zdrożał rzepak. Jego cena poszła w górę o 14 EUR/t (2,2 proc.), co na zamknięciu sesji dało cenę 644,75 euro za tonę.

– Niesprzyjające warunki pogodowe w Indonezji i Malezji prowadzą do prawdopodobnego spadku produkcji, co prowadzi do zwyżkowego otoczenia rynkowego. Korzysta na tym rzepak – informuje serwis Kaack.

Na rynkach pszenicy i kukurydzy za to spadki; w pierwszym przypadku o 3 EUR/t, w drugim o 1,5 EUR/t do odpowiednio 339 i 332,75 EUR/t. Handlowcy czekają na informacje dotyczące przedłużenia umowy zbożowej, tymczasem jak donosi Kaack, Rosja zwróciła się do ONZ o dane dotyczące miejsc docelowych i końcowych odbiorców ukraińskiego zboża, a Ukraina oskarża Rosję o opóźnianie inspekcji statków.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.