fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychNotowania pszenicy w górę. Znów zbliżają się do 400 EUR/t

Notowania pszenicy w górę. Znów zbliżają się do 400 EUR/t

W czwartek ceny pszenicy wzrosły po obu stronach Atlantyku. Szczególnie duży wzrost zanotowano w Chicago, bowiem wyniósł on aż 2,69 proc.

Wzrost był widoczny również na paryskim Matifie; tam cena wzrosła o 1,27 proc. do 397,75 zatem do granicy 400 EUR/t brakuje już bardzo niewiele.

– USDA podało, że tygodniowa sprzedaż eksportowa pszenicy w USA wyniosła 236857 ton. To blisko dolnej wartości szacunków ujętych w raporcie. Oznacza to spadek o 18 proc. rok do roku. Brazylia została wymieniona jako największy nabywca tygodnia, chociaż 50 tys. z 28 tys. ton zakupionej pszenicy wymieniano wcześniej jako zakup Szwajcarii. Meksyk był największym nabywcą z 58 tys. ton. USDA poinformowało o tygodniowym eksporcie na poziomie 370 137 ton – informuje Barchart.com.

Rosły też ceny kukurydzy i rzepaku; odpowiednio o 1,04 proc. do 339,25 EUR/t i 0,5 proc. do 757,75 EUR/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.