Nocne przymrozki zagrażają plantacjom rzepaku

Rolnicy województwa pomorskiego z powodu nocnych przymrozków obawiają się wymarznięcia ozimin oraz sadów owocowych. Termometry już od kilku dni w nocy wskazują temperaturę minus 7 stopni. Zdaniem Stanisława Andersa, rolnika ze wsi Kołodzieje (gmina Prabuty), przymrozki mogą spowodować straty w uprawach.

Najbardziej na wymrożenie narażone są plantacje rzepaku oraz sady. Anders w tym roku pod rzepak przeznaczył 12 hektarów. Jak zaznacza rolnik, nie jest to dużo i zawsze będzie można zrobić przesiew. Tylko jest jeden problem – skąd wziąć pieniądze na nowy materiał siewny. Rolnicy roboty w polu mają dużo.

Zdaniem Andersa, intensywne prace polowe powinny zakończyć się do połowy maja. Chyba, że na przeszkodzie stanie aura, która uniemożliwi wyjechanie ciągnikami w pole. Pozostały im jeszcze do wykonania zasiewy wiosenne. Na polach nie ma jeszcze kukurydzy, buraków cukrowych czy ziemniaków.

Autor: Samuel Skrzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności