Niezrównany system audio w nowym Jaguarze XJ

W maju na polskich drogach pojawi się nowy Jaguar XJ. Jest on połączeniem intrygującej stylistyki, przyjaznej użytkownikowi technologii i innowacyjnego myślenia. Poza wyjątkowymi właściwościami jezdnymi oferuje najwyższej jakości doświadczenia audio dzięki systemowi dźwięku otaczającego marki Bowers & Wilkins.

Filozofią marki Jaguar jest oferowanie klientom produktów doskonałych pod każdym względem. Nie inaczej jest w przypadku systemu nagłośnieniowego. W najnowszym Jaguarze XJ montowany jest system Bowers&Wilkins, najbardziej wyrafinowany system audio wykorzystany kiedykolwiek we wnętrzu samochodu produkcyjnego” – powiedział Marcin Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający Jaguar Land Rover.

Jaguar XJ został wyposażony w 1200-watowy system audio, na który składa się 20 głośników B&W obsługujących 15 kanałów wzmacniacza z najnowocześniejszą technologią obróbki dźwięku.

Jedną z innowacji wprowadzonych dla osiągnięcia tak wysokiej jakości dźwięku jest wykorzystany po raz pierwszy na rynku motoryzacyjny system strojenia Audyssey MultEQ XT®, dokonujący cyfrowej korekcji wszelkich niedoskonałości oraz zapewniający precyzyjne i wolne od zniekształceń brzmienie. Co więcej, nowy XJ jest również pierwszym samochodem, w którym zastosowano system Dolby® Pro Logic IIx oraz oferującym dekoder DTSTM Neo:6, obsługujący najnowszy, 7.1-kanałowy format dźwięku otaczającego.
Interfejs połączeniowy Media Hub oferuje możliwość elastycznej instalacji urządzeń za pośrednictwem dwóch portów USB, strumieniowe przesyłanie audio przez łącze Bluetooth® oraz posiada dodatkowe wejście, do którego można podłączyć np. urządzenia iPod®, iPhone®, laptop lub telefon Blackberry®.

Pokładowy system audio posiada twardy dysk, na którym można zapisywać muzykę z płyt CD do późniejszego odtwarzania. Zainstalowane w systemie oprogramowanie Gracenote pozwala na wyświetlanie informacji o odtwarzanym utworze i autorach. System nawigacyjny samochodu nie wykorzystuje napędu CD z odtwarzacza audio w samochodzie, dzięki czemu korzystanie z map nie wymusza konieczności np. przerywania słuchania muzyki. Nawigacja bazuje na twardym dysku, który zapewnia szybszy dostęp do informacji, możliwość łatwiejszego zapisywania i aktualizacji szczegółowych danych związanych z mapami.

Firma Jaguar została założona w roku 1922. Produkowała wtedy wózki boczne do motocykli. Od tego czasu stała się jednym z wiodących światowych projektantów i producentów luksusowych limuzyn i samochodów sportowych.
W ciągu ostatnich 3 lat oferta produktów marki Jaguar przechodziła ogromne zmiany. W 2007 roku miała miejsce premiera innowacyjnego Jaguara XF rozpoczynającego nową, dynamiczną erę w designie marki. Ponadto, bezustannie wprowadzano udoskonalenia we wszystkich modelach np.: facelift kompaktowego X-TYPE’a (2008), nowe silniki w modelach XK (2009) oraz zupełnie nowe wcielenie ikony – Jaguara XJ (wprowadzenie do sprzedaży w Polsce w 2010 roku). Nowatorskie elementy sprawiły, że obecne Jaguary to nie tylko mocna, znakomita konstrukcja, niezwykle zwinna i trwała, ale przede wszystkim piękne i szybkie samochody, których atutem jest ich niezwykła historia. Każdy Jaguar jest odważny, dynamiczny, pewny siebie. Co więcej, to samochód spersonalizowany, który odzwierciedla wszystkie potrzeby i pragnienia klientów marki.
Więcej informacji na www.jaguar.pl

Źródło: 38PR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności