fbpx
Strona głównaSensacjeNieznani sprawcy zniszczyli pasiekę liczącą 120 uli

Nieznani sprawcy zniszczyli pasiekę liczącą 120 uli

Nieznani do tej pory sprawcy zniszczyli w miejscowości Łubie, położonej w okolicach Tarnowskich Gór pszczelą pasiekę liczącą 120 uli.

Do zdarzenia doszło 29 maja w nocy. Jak informuje cytowany przez serwis tarnowskiegory.naszemiasto.pl st. sierż. Kamil Kubica, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, zawiadomienie o dokonaniu dewastacji dotyczyło 120 uli, a straty sięgają 100 tysięcy złotych. Ule zostały bowiem poprzewracane, ramki połamane, zginęło też wiele pszczół. Koszt odbudowy 1 ula wraz z pszczelą rodziną szacuje się na ok. 1000 zł.

Nie jest to niestety odosobniony przypadek. Kilka dni temu zniszczona została pasieka w okolicach Wawrowa w województwie lubuskim a także pomorskich, nomen omen, Pszczółkach, gdzie zniszczonych zostało 20 uli.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.