fbpx
Strona głównaSensacjeNiezarejestrowanym ciągnikiem, z zakazem i trzema promilami po węgiel z... pociągu towarowego

Niezarejestrowanym ciągnikiem, z zakazem i trzema promilami po węgiel z… pociągu towarowego

Do nietypowej interwencji Policji doszło 3 czerwca w Teklinowie w woj. śląskim. Trzech mężczyzn kradło tam węgiel z pociągu towarowego. Żeby tego było mało, przewozili go niezarejestrowanym i nieubezpieczonym ciągnikiem, a jego operator miał w wydychanym powietrzu 3 promile alkoholu…

Policjanci z Kłomnic interweniowali na podstawie zgłoszenia dyżurnego Straży Ochrony Kolei. Kiedy patrol pojawił się na miejscu, dwóch mężczyzn siedzących na przyczepie ciągnika uciekło z miejsca zdarzenia, zaś trzeci, 36-latek został ujęty i zbadany na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało 3 promile alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a ciągnik nie był zarejestrowany i nie miał ubezpieczenia.

W toku postępowania ustalono, że mężczyźni ukradli we wcześniejszych kursach ok. pół tony miału i przewozili go na oddaloną o kilka kilometrów posesję.

Dwaj uciekinierzy, 29- i 30-latek stawili się na komisariacie następnego dnia. Wszystkim trzem mężczyznom za kradzież grozi teraz do 5 lat więzienia, a 36-latek odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.