fbpx

Niesłusznie naliczony VAT – do zwrotu

Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego sadownicy, którzy przekazali owoce na tzw. bezpłatną dystrybucję nie musieli uiszczać podatku VAT od dofinansowania przyznanego w ramach nadzwyczajnego unijnego wsparcia kierowanego do producentów, którzy zadeklarowali, że ich produkty nie będą oferowane do sprzedaży, lecz zostaną wycofane z rynku. Zatem podatek VAT był niesłusznie pobierany i  powinno się go oddać tym, którzy go zapłacili.

W związku z tym Związek Sadowników RP zwrócił się do ministerstwa finansów  o umożliwienie wszystkim zainteresowanym producentom biorącym udział w mechanizmie, odzyskania niesłusznie naliczonego podatku VAT.

–  Zawnioskowaliśmy także o maksymalne uproszczenie procedury zwrotu pieniędzy tzn. poprzez np. wprowadzenie specjalnego wniosku/formularza, po wypełnieniu którego producent będzie mógł ten niesłusznie naliczony VAT odzyskać – mówi Mirosław Maliszewski, prezes ZSRP.

Źródło: ZSRP

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner