Nieprzemyślana nowelizacja ustawy o izbach rolniczych

Prezentujemy przekazane Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi stanowisko Krajowej Rady Izb Rolniczych do poselskiego (Kukiz’15) projektu ustawy o zmianie ustawy o izbach rolniczych oraz niektórych innych ustaw.

"W związku z wniesieniem do Marszałka Sejmu przez Klub Kukiz’15 w dniu 5 maja 2015 r. poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o izbach rolniczych oraz niektórych innych ustaw Krajowa Rada Izb Rolniczych zgłasza zdecydowany sprzeciw wobec nieprzemyślanej zmiany ustawy o izbach rolniczych.

Krajowa Rada Izb Rolniczych stanowczo protestuje wobec złożenia tak przygotowanego projektu, nie poprzedzonego żadnymi konsultacjami z samorządem rolniczym – czyli podmiotem, którego projekt dotyczy. Niedopuszczalne jest proponowanie tak fundamentalnych zmian w funkcjonowaniu organizacji, bez poprzedzenia ich szczegółową analizą skutków i konsekwencji ich wprowadzenia.
Samorząd rolniczy po 20-letniej działalności widzi potrzebę nowelizacji ustawy o izbach rolniczych w kierunku poszerzania jego kompetencji, a nie w zakresie proponowanym przez klub Kukiz’15.

Wobec powyższego, Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje, w przypadku dalszych prac nad projektem, o negatywne stanowisko Rządu do poselskiego projekt ustawy o zmianie ustawy o izbach rolniczych oraz niektórych innych ustaw oraz szczegółową i merytoryczną dyskusję na temat wprowadzania zwłaszcza tak znaczących zmian do funkcjonowania samorządu rolniczego."
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności