Niech żyje ogród

ZIEMOVIT – to nowa linia produktów do uprawy i pielęgnacji ogrodów w ofercie CIECH Sarzyna – rusza ze swoim kanałem poradnikowym na serwisie YouTube. W każdym odcinku programu „Niech żyje ogród” najpopularniejszy polski bloger ogrodniczy – Ogrodnik Tomek – zaprezentuje widzom wiele cennych wskazówek dot. sadzenia, nawożenia, pielęgnacji i ochrony własnego kawałka przydomowej zieleni.

 
Tematem pierwszego odcinka są sprawdzone metody ułatwiające zakładanie i pielęgnację idealnego trawnika. 
 
Jak udało się nam ustalić seria „Niech żyje ogród” została stworzona dla miłośników natury, którzy poszukują w sieci profesjonalnych porad dotyczących pielęgnacji i aranżacji przestrzeni zielonych. Premierowy odcinek serii „W świecie ogrodów”, dotyczący sprawdzonych metod pielęgnacji trawników, został upubliczniony 20 kwietnia na kanale ZIEMOVIT dostępnym w serwisie YouTube. 
 
– Pierwszy odcinek poświęcimy wszystkim, którzy po minionej zimie chcą by ich trawa była gęsta i zielona już w kilka tygodni. Wytłumaczę w nim, czym jest wertykulacja i aeracja, a także, po co piaskować i wałować trawnik. Serdecznie zapraszam do oglądania i komentowania! – informuje Tomasz Kok, autor najpopularniejszego polskiego bloga ogrodniczego Ogrodnik Tomek. 
 
W kolejnych odcinkach Ogrodnik Tomek przybliży widzom zasady uprawy warzyw i podpowie, co zrobić, aby plon z warzywnika był zdrowy i obfity. Zdradzi tajniki nawożenia rabat kwiatowych, a także wskaże, co jest najważniejsze w pielęgnacji drzew i krzewów – zarówno tych owocowych, jaki i ozdobnych. W programie ukażą się również materiały zawierające sprawdzone sposoby skutecznej walki z chwastami. 
 
Porady dotyczące pielęgnacji i aranżacji przestrzeni zielonych są również dostępne na fanpage’u marki ZIEMOVIT na portalu Facebook – „Niech Żyje Ogród”, oraz na stronie internetowej www.ziemovit.pl.