Niebiesko-żółte nowości New Holland na AGRO SHOW 2014

19-22 września na XVI Międzynarodowej wystawie AGRO SHOW w Bednarach będzie można podziwiać najnowsze maszyny marki New Holland, a wśród nich ekskluzywne jubileuszowe edycje traktorów T6 i T7 w wersji Golden Jubilee oraz serię ciągników T8 Auto Command™. Nie lada gratką dla pasjonatów rolnictwa będzie prezentacja zupełnej nowości, kombajnu CR9.80.

Podczas tegorocznej wystawy AGRO SHOW pokażemy pełną gamę maszyn, które są odzwierciedleniem oczekiwań naszych klientów. Będzie można podziwiać najwyższej klasy sprzęt rolniczy, który cechuje nie tylko wysoka wydajność i łatwość obsługi, ale również komfort użytkowania. To właśnie dzięki strategii polegającej na ciągłym udoskonalaniu produktów jesteśmy liderem na rynku polskim. Najlepszym przykładem innowacyjnego podejścia do rolnictwa jest zastosowanie do napędu największego kombajnu serii CR silnika o pojemności 16 litrów – typu Cursor 16. Silnik ten oferuje najlepszy w swojej klasie stosunek mocy do masy i jest najbardziej kompaktową wersją w tej klasie. O jego wyjątkowości świadczy również fakt zdobycia prestiżowej nagrody Diesel of the Year® 2014 – mówi Tomasz Wieja Marketing Manager New Holland.

Wśród nowości, które New Holland zaprezentuje na AGRO SHOW, będą również ekskluzywne, jubileuszowe edycje ciągników T7.270 Auto Command i T6.160 Auto Command, które powstały z okazji półwiecza nieprzerwanej produkcji traktorów w fabryce New Holland w Basildon. – Na wystawie nie zabraknie również ciągników z flagowej serii T8, która została dodatkowo poszerzona o modele z bezstopniową przekładnią Auto Command™. Nowy model T8.420 osiąga imponującą moc maksymalną 419 KM, co czyni go najpotężniejszym na świecie ciągnikiem z bezstopniową skrzynią biegów – mówi Łukasz Chęciński, specjalista Produktowy New Holland, ds ciągników.

Podczas AGRO SHOW nie zabraknie również flagowych modeli żółtych kombajnów o średniej mocy serii CX5000 i CX6000 Elevation, które dzięki modernizacji systemu czyszczącego cechują się jeszcze większą wydajnością oraz osiągami. – Gama składa się z czterech modeli podstawowych: z pięcioma oraz sześcioma wytrząsaczami słomy, dwóch wersji Laterale zapewniających lepsze osiągi na stromych zboczach oraz z modelu CX5090 Elevation Hillside z przeznaczeniem do zbiorów na terenach górskich – mówi Wojciech Purczyński, Specjalista Produktowy ds. maszyn żniwnych New Holland. Ponadto odwiedzający będą mogli podziwiać najnowszą generację kombajnów serii CR, które są jednymi z najbardziej wydajnych i zaawansowanych technologicznie. Serię tę reprezentować będzie model CR9.80. Zastosowana w tych kombajnach technologia Twin Rotor, w połączeniu z innowacyjnymi funkcjami, takimi jak systemy SmartTrax™, IntelliCruise, IntelliSteer™ oraz Opti-Spread™, gwarantuje rolnikom uzyskanie najlepszej w swojej klasie jakości ziarna i słomy. Warto podkreślić, że największy model tej serii, CR10.90 jest jednocześnie największym i najbardziej wydajnym kombajnem na świecie.

Na wystawie nie może zabraknąć również pras belujących do sianokiszonki oraz słomy. Szczególną uwagę zwiedzający powinni zwrócić na prasy zmiennokomorowe, które dzięki opcji ActiveSweep™ wyjątkowo delikatnie obchodzą się ze zbieranym materiałem. – 235 000 pras New Holland wyprodukowanych w okresie 40 lat jest najlepszym dowodem na ich popularność wśród rolników na całym świecie. Maszyny te wyposażone są w dostosowane do indywidualnych wymogów klientów systemy podawania, takie jak SuperFeed™ oraz opcje wirnika CropCutter™, co sprawia, że nie mają sobie równych wśród konkurencji – dodaje Łukasz Jarczyński, Specjalista Produktowy New Holland ds. maszyn zielonkowych.

Oprócz obecności samych maszyn New Holland, na stoisku zostanie wydzielony specjalny sektor, gdzie będzie można zapoznać się z działaniem systemu Precision Land Management®, który w znaczący sposób ułatwia zarządzanie flotą. – Dzięki systemowi zbierającemu i przetwarzającemu dane, podejmowanie decyzji związanych z zarządzaniem i monitorowaniem aktywności maszyn jest dużo łatwiejsze. Odwiedzając nasze stanowisko na Agro Show będzie można osobiście przekonać się, w jaki sposób działa taki system, i jakie realne korzyści przynosi gospodarstwu – mówi Wojciech Purczyński.

Odwiedzający stoisko New Holland podczas tegorocznej wystawy AGROSHOWw Bednarach na pewno nie będą się nudzić. Zarówno na dorosłych, jak i dzieci, oprócz maszyn, czekają liczne atrakcyjne niespodzianki. Zapewniam, że każdy wyniesie niezapomniane wrażenia oraz będzie jeszcze długo wspominać to , co zobaczył na naszym stoisku. Uczestnicy wystawy będą mogli ponadto zapoznać się z wnętrzem prezentowanych maszyn. Każdy będzie mógł usiąść „za sterami” prawie wszystkich modeli ciągników, a także zajrzeć pod maskę, by zapoznać się z zastosowanymi rozwiązaniami.  W imieniu New Holland serdecznie zapraszamy całe rodziny – mówi Tomasz Wieja.

Źródło: New Holland