Niebezpieczne roztopy

Po wyjątkowo obfitych opadach śniegu tej zimy, już rozpoczął się czas niebezpiecznych roztopów. Nagłe roztopy powodują liczne zagrożenia i zniszczenia, w tym zalania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych. Każde 5 cm śniegu po roztopieniu to nawet 10 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Jak skutecznie pozbyć się wody, gdy już dostanie się do pomieszczeń, doradzają eksperci marki Gardena®.

Warto przygotować się tej wiosny, bardziej niż w ostatnich latach, do wypompowywania wód z pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, ponieważ ilości zalegającego śniegu na ulicach, podwórkach, ogrodach oraz polach, po tegorocznej zimie, stanowią potencjalne zagrożenie dla naszych domostw… – powiedział Jarosław Soboń, ekspert marki Gardena®.

Prostym sposobem na wodę, zalegającą w pomieszczeniach po roztopach, jest wypompowanie jej poza pomieszczenie. Rozwiązaniem najskuteczniejszym jest zastosowanie do tego celu odpowiedniej pompy. Gardena® poleca w tym celu specjalne pompy zanurzeniowe do przepompowywania i wypompowywania zanieczyszczonej wody, które mogą być z powodzeniem wykorzystane w okresie roztopów. Woda usunięta jest z powierzchni płaskich nawet do poziomu 1 mm. Rozwiązania technologiczne zastosowane w wybranych modelach pomp do wody brudnej pozwalają nawet na wypompowanie zanieczyszczeń o średnicy ziarna aż do 38 mm.

Pomocne nie tylko podczas roztopów…
Pompy są pomocne także w usuwaniu skutków innych zjawisk atmosferycznych np. podczas ulewnych deszczy z łatwością usunie się zalegającą na tarasie wodę, czy wodę, która dostała się do pomieszczeń takich jak piwnice, garaże. Gdy pomieszczenie gospodarcze w wyniku awarii hydroforu, czy pękniętej rury uległo zalaniu, bez trudu można je osuszyc przy użyciu pomp Gardena®.

Do sucha
Classic pompa do brudnej wody 6000 to poręczna, wytrzymała pompa przeznaczona do wypompowywania i przepompowywania zanieczyszczonej wody. Dzięki zainstalowanemu w pompie specjalnemu uchwytowi posiada ona proste przełączenie na ciągły tryb pracy. Aż 10 metrom kabla pozwala na wykorzystanie tego urządzenia do dodatkowych zastosowań np. jest odpowiednia do opróżniania basenów czy oczek wodnych.

Comfort pompa do brudnej wody 8500 aquasensor pozawala automatycznie włączyć pompę przy niskim poziomie wody 65 mm i wypompować wodę do ustawionego wcześniej poziomu. Pompa pracuje cicho. Zainstalowany silnik kondensatorowy, pomimo częstej pracy w środowisku mokrym i brudnym nie wymaga przeglądów okresowych.

Premium pompa do brudnej wody 20000 inox to wyjątkowo mocna i wytrzymała pompa dzięki obudowie ze stali szlachetnej. Do wszechstronnego zastosowania przy przepompowywaniu i wypompowywaniu wody brudnej, o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 38 mm. Odporny na ścieranie wirnik zapewnia długi okres eksploatacji. Podczas pracy silnik pompy jest pod kontrolą zainstalowanego wyłącznika termicznego, który chroni go przed przeciążeniem i ewentualnym spaleniem podczas pracy.

Informacje dodatkowe:
Produkty marki GARDENA od prawie 20 lat obecne są na polskim rynku. Od połowy lat 90. dystrybucja na terenie kraju realizowana była przez spółkę Gardena Polska, w ramach Grupy Gardena – niemieckiego producenta narzędzi i urządzeń ogrodniczych oraz systemów nawadniających. Przez lata GARDENA zdobyła uznanie polskich konsumentów, czego wyrazem są przyznane nagrody i wyróżnienia dla marki, w tym dwukrotnie otrzymany Laur Konsumenta. Od końca 2008 roku GARDENA jest jedną z marek znajdujących się w portfolio międzynarodowej firmy Husqvarna – zaliczanej do grona najstarszych i największych firm technicznych na świecie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.gardena.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności