Zmarł Edward Gnat, samorządowiec, działacz społeczny i były poseł PSL

W wieku 80 lat zmarł wczoraj Edward Gnat, polityk, samorządowiec i były poseł na Sejm RP. Smutną informację podał Paweł Bejda, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Właśnie dotarła do mnie bardzo przykra wiadomość. Walkę z COVID przegrał Edward Gnat… Jeden z moich najbliższych współpracowników, mentor, kolega, przyjaciel. Dobry człowiek. Jeden z najbardziej zasłużonych działaczy ruchu ludowego w województwie łódzkim. Poseł II kadencji, samorządowiec. Składam najszczersze kondolencje dla rodziny. Cześć jego pamięci…- napisał na Facebooku Paweł Bejda.

Gnat był posłem na Sejm PRL IX kadencji (1985–1989) z ramienia ZSL oraz na Sejm RP II kadencji (1993–1997) z ramienia PSL. Znajdował się również w składzie Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników działającej przy KRUS.

W 2000 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wcześniej otrzymał Złoty, Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi.

W ostatnich latach brał udział m.in. w pracach komisji konkursowej organizowanego przez KRUS konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności