fbpx
Strona głównaWiadomościZmarł Edward Gnat, samorządowiec, działacz społeczny i były poseł PSL

Zmarł Edward Gnat, samorządowiec, działacz społeczny i były poseł PSL

W wieku 80 lat zmarł wczoraj Edward Gnat, polityk, samorządowiec i były poseł na Sejm RP. Smutną informację podał Paweł Bejda, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Właśnie dotarła do mnie bardzo przykra wiadomość. Walkę z COVID przegrał Edward Gnat… Jeden z moich najbliższych współpracowników, mentor, kolega, przyjaciel. Dobry człowiek. Jeden z najbardziej zasłużonych działaczy ruchu ludowego w województwie łódzkim. Poseł II kadencji, samorządowiec. Składam najszczersze kondolencje dla rodziny. Cześć jego pamięci…- napisał na Facebooku Paweł Bejda.

Gnat był posłem na Sejm PRL IX kadencji (1985–1989) z ramienia ZSL oraz na Sejm RP II kadencji (1993–1997) z ramienia PSL. Znajdował się również w składzie Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników działającej przy KRUS.

W 2000 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wcześniej otrzymał Złoty, Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi.

W ostatnich latach brał udział m.in. w pracach komisji konkursowej organizowanego przez KRUS konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.