fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeNie wysiałeś poplonu z powodu suszy? Nie zapomnij powiadomić ARiMR

Nie wysiałeś poplonu z powodu suszy? Nie zapomnij powiadomić ARiMR

Przypominamy, że 20 sierpnia br. mija termin siewu poplonów ścierniskowych, które to część rolników zadeklarowało jako EFA przy realizacji zazielenienia. Obecna sytuacja związana z suszą powoduje, iż wysiew poplonów w wyznaczonym terminie może być utrudniony, a nawet niemożliwy.

  

MRiRW informuje, że jeżeli rolnik nie jest w stanie spełnić kryteriów kwalifikowalności, lub innych obowiązków wynikających z zazielenienia, w tym wykonania siewu poplonów ścierniskowych w terminie do 20 sierpnia ze względu na działanie siły wyższej lub nadzwyczajnych okoliczności (np. suszy, która wystąpiła w jego regionie), powinien powiadomić kierownika biura powiatowego ARiMR o zaistnieniu takich okoliczności i złożyć dowody (mapki, zdjęcia, itp.) potwierdzające ich wystąpienie.

Kiedy nie dostaniemy kary za brak wysiewu poplonów?

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.