fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeNie wszyscy są zadowoleni z formy Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki...

Nie wszyscy są zadowoleni z formy Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej

Według Lubelskiej Izby Rolniczej w przyjętym przez radę ministrów na wniosek ministra rolnictwa Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 jest brak jednoznacznego wsparcia dla producentów trzody chlewnej.

– Brak wsparcia skutkować będzie utratą dorobku wielu pokoleń rodzin utrzymujących się z produkcji trzody chlewnej. Sytuacja na tym rynku jest dramatyczna i ciągle się pogarsza, coraz więcej gospodarstw decyduje się na wygaszenie produkcji trzody chlewnej a w ich miejsce wchodzą duże koncerny z tzw. tuczem nakładczym – mówi Gustaw Jędrejek, prezes LIR.

Dlatego Lubelska Izba Rolnicza  apeluje o wprowadzenie wsparcia dla producentów trzody chlewnej tak, aby zaproponowane rozwiązania pozwoliły na odrodzenie się rodzimej produkcji trzody chlewnej na obszarze Lubelszczyzny.

Krajowy Plan Strategiczny stanowi podstawę ubiegania się przez Polskę o środki finansowe z Europejskiego Funduszu Rolniczego Gwarancji (EFRG) oraz z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW). Wsparcie skierowane będzie do szerokiego grona odbiorców (głównie rolników, ale także do przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego) i zapewni potencjalnym beneficjentom równy dostęp do pomocy. Budżet Planu Strategicznego to ponad 25 mld euro.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.