fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościNie tylko do nowych modeli. Pomysł John Deere'a na ciągniki autonomiczne (video)

Nie tylko do nowych modeli. Pomysł John Deere’a na ciągniki autonomiczne (video)

Autonomia, autonomia, autonomia. To bodaj najczęściej padające słowo podczas tegorocznych targów Agritechnica. Swoją odpowiedź w tym zakresie ma oczywiście John Deere, który zaproponował zestaw pozwalający pracować bez operatora ciągnikom 8RX.

Po raz pierwszy koncepcję jazdy autonomicznej John Deere zaprezentował w Las Vegas dla ciągników 8R. Obecnie system testowany jest w ciągnikach 4-gąsienicowych 8RX. Koncept skupia się jednak na ciągnikach już istniejących, dlatego “zestaw” do prowadzenia autonomicznego będzie dostępny nie tylko dla ciągników nowych, ale także dla RX-ów od roku modelowego 2020.

System co prawda nie jest jeszcze w produkcji seryjnej, jednak już pracuje na farmach testowych John Deere’a, a także pilotażowo u klientów w USA.

Póki co nie ma pomysłu, aby zestaw do prowadzenia autonomicznego pojawił się w mniejszych ciągnikach amerykańskiego producenta, co tłumaczone jest złożonością wykonywanych przez nich prac. Technologia jednak rozwija się bardzo szybko i kto wie, co przyniesie przyszłość…

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.