Nie mięsny “Jeżowóz” szkoli następców

Po raz pierwszy w Polsce, nad Biebrzą, 12 i 13 kwietnia, odbędzie się szkolenie z mobilnej edukacji ekologicznej. Przeprowadzi je załoga Ekomobila Jeżowóz. Uczestnicy to przedstawiciele czołowych ośrodków edukacji ekologicznej z całej Polski. Warsztaty odbędą się w Mamuciej Dolinie nad Biebrzą.

To nie mięsny jeż”, to Jeżowóz – tak wyjaśniają w szkołach edukatorzy Ekomobila Jeżowóz. Mimo tego uczniowie nucą chórem “mięsny jeż”, biegnąc z czerpakami łowić w wodzie bezkręgowce. Po chwili jednak zatapiają się bez pamięci w tropienie organizmów, zmienianie kolorów wody podczas jej badania. zabawę w leśną “ciuciubabkę”. W szczytowym momencie mikroskopowych obserwacji nikt nie słyszy dzwonka kończącego warsztaty.
Polski Ekomobil Jeżowóz jest prowadzony przez Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju Agro – Group z Białegostoku. Oferuje praktyczne warsztaty ekologiczne w terenie. Uczniowie samodzielnie i wszystkimi narzędziami zmysłów odkrywają przyrodę.
Od 2009 Jeżowóz roku przeszkolił około 23.000 uczniów. Od 2012 roku, dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Jeżowóz dotrze do uczniów także ze Śląska, Wielkopolski, Mazowsza, Podkarpacia, Łodzi, Dolnego Śląska oraz woj. kujawsko-pomorskiego.
Więcej informacji: www.ekomobil.pl, www.m.ekomobil.pl,

Barbara Kuprel-Poźniak
Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju Agro – Group

Fot. Piotr Znaniecki, Barbara Kuprel-Poźniak