Nie ma róży bez wody

Jedną z najważniejszych przyczyn złego wzrostu roślin pokojowych jest niewystarczająca wilgotność powietrza. Dlatego przez cały rok należy szczególnie dbać o dostarczenie kwiatom odpowiedniej ilości wody.

Niedostateczne nawilżanie sprawia, że liście zwijają się w rurkę, miejscami brązowieją lub pękają. Zdarza się, że zasychają także ich brzegi. Kolejnym objawem, świadczącym o niedoborze wody są wiotczejące kwiaty.
Najlepszym sposobem na zabezpieczenie roślin przed utratą wilgoci jest ich regularne opryskiwanie. Dzięki tym działaniom, rośliny są w stanie przetrwać” cały rok w lepszej kondycji. Zraszanie oraz mycie obniża ich temperaturę oraz pozwala na usunięcie kurzu i zwiększa wilgotność powietrza. Jest to szczególnie istotne, ponieważ w domach i mieszkaniach powietrze staje się wyjątkowo suche.
Opryskiwacz Mercury Super, firmy Kwazar to profesjonalne, wygodne, ale proste w użytkowaniu urządzenie do prac ochronnych i pielęgnacyjnych. Łatwo i szybko nawilża rośliny, co jest kluczem do skutecznej pielęgnacji kwiatów doniczkowych. Szczególnie na wiosnę.
Dzięki i systemowi Super Duble Action® Mercury SUPER pozwala na łatwe i równomierne rozpylenie płynu zarówno przy naciśnięciu, jak i puszczeniu dźwigni pompki. Mercury SUPER posiada innowacyjny system kontroli poziomu cieczy. Opryskiwacze firmy Kwazar jako jedyne w Europie wyposażone są w tę unikalną technologię. Istotnym udogodnieniem są czytelne ikony, które umożliwiają lepszą identyfikację produktu.
Opryskiwacze Mercury SUPER dostępne są w dwóch pojemnościach: 0,5l i 1 l.
Mercury SUPER to urządzenie w całości wyprodukowane z lekkich i bardzo wytrzymałych materiałów. Uszczelnienia mają podwyższoną odporność na środki chemiczne. Sprawia to, że raz kupiony opryskiwacz będzie nam służył przez długie lata.”