fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychNie ma porozumienia w sprawie korytarza zbożowego

Nie ma porozumienia w sprawie korytarza zbożowego

Wczoraj i dziś w Stambule odbywały się negocjacje dotyczące wygasającej 18 maja umowy zbożowej. Tureckie Ministerstwo Obrony poinformowało, że w ciągu tych dwóch dni nie osiągnięto porozumienia.

– Poczyniono pozytywne i konstruktywne postępy w ramach inicjatywy Black Sea Grains Initiative, która w znacznym stopniu przyczyniła się do stabilności cen żywności na całym świecie i ma kluczowe znaczenie dla światowych dostaw żywności i bezpieczeństwa – poinformowało tureckie Ministerstwo Obrony.

– Strony uzgodniły, że w najbliższej przyszłości będą kontynuować negocjacje w Turcji na poziomie technicznym w formacie czterostronnym [Ukraina, Rosja, Turcja, ONZ, red.], aby „inicjatywa zbożowa” mogła kontynuować swoją skuteczną działalność – podano w komunikacie.

Zobacz także:

Umowa zbożowa zostanie przedłużona. Prawdopodobnie o 60 dni

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.