Nie ma jeszcze decyzji co do form i wysokości pomocy

Minister rolnictwa, Marek Sawicki zapowiada już wkrótce przedstawienie rządowego programu pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę. Ministerstwo podkreśla jednak, że żadne decyzje dotyczące wysokości i formy pomocy nie zostały jeszcze podjęte.

Przedstawimy rządowy program pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę, gdy wpłynie do nas przynajmniej 2/3 raportów suszowych z województw – zapowiedział minister Marek Sawicki podczas wizyty w województwie świętokrzyskim.

W trakcie konferencji prasowej szef resortu poinformował, że do unijnego komisarza ds. rolnictwa Phila Hogana został już wysłany list z prośbą o udzielenie przez Komisję Europejską pomocy paszowej hodowcom bydła.

Szukamy pieniędzy, gdzie tylko można. Także w Brukseli. Oczywiście, nie zwalnia to rządu od udzielenia pomocy poszkodowanym przez suszę – powiedział minister Sawicki. – Pieniądze będą, ale chcę jeszcze raz bardzo mocno podkreślić, że nie wystarczy w budżecie funduszy na pełne rekompensaty strat. To nie będą odszkodowania tylko pomoc socjalna wypłacana do hektara – podkreślił.

Wciąż jeszcze nie ma żadnych decyzji dotyczących wysokości i formy pomocy. Trwają analizy możliwości finansowych budżetu państwa oraz starania o uzyskanie pomocy z Komisji Europejskiej.
Ministerstwo rolnictwa podkreśla, że wszelkie informacje medialne dotyczące konkretnych stawek pomocy należy traktować jako spekulacje lub wstępne, niezatwierdzone efekty pracy zespołów roboczych.
Renata Struzik, źródło: MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności