fbpx

Nie do wszystkich gmin trafił “tani” węgiel

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w komunikacie z dnia 28 grudnia informuje o zakończonej odprawie premiera Mateusza Morawieckiego z ministrami, wojewodami oraz prezesami spółek w sprawie redystrybucji węgla.

Dotychczas prawie 700 tys. ton węgla trafiło po preferencyjnej cenie do 2339 gmin (w całej Polsce jest 2489 gmin). Zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami gminy kupują węgiel w cenie 1500 zł. za tonę, a sprzedają za maksymalnie 2000 zł. – 500 zł. jest przeznaczone na transport.

Samasz loteria - baner

KPRM informuje, że cykliczne spotkania Komitetu Węglowego w Kancelarii Premiera mają na celu bieżący monitoring stanu dostaw do poszczególnych samorządów oraz usprawnianie procesów logistycznych. Kontrolowanie sytuacji odbywa się z uwzględnieniem planów importowych i wydobywczych w zestawieniu z zapotrzebowaniem na surowiec. Podejmowane działania mają na celu zapewnienie dostaw węgla opałowego do wszystkich podmiotów, w tym odbiorców indywidualnych.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.