fbpx

“Nie chcą nas wypuścić”. Gorąco pod Sejmem, policja użyła wobec rolników gazu łzawiącego (video)

Dzisiejszy protest rolników bynajmniej nie zakończył się pod kancelarią premiera. Część protestujących po nieudanej próbie spotkania z Donaldem Tuskiem ruszyła pod Sejm. Tam “w ruch” poszły kostka brukowa, butelki i gaz łzawiący.

Jak relacjonował przewodniczący NSZZ Solidarność RI Tomasz Obszański, w pewnym momencie pojawił się problem z opuszczeniem zgromadzenia, gdyż z każdej strony uniemożliwiała to policja. Na miejscu pojawił się także wóz wyposażony w armatkę wodną.

Samasz loteria - baner

– Jakaś prowokacja ze strony Policji, przyjechał samochód, który będzie pewnie polewał wodą. Jest gaz, nie wiem, co tu się będzie dalej działo. Uważam, że to jest prowokacja wobec protestujących. Protest był pokojowy, widzę, że policja zaczęła tutaj zaogniać, nie chciano nas wpuścić do sejmu, żeby złożyć petycję. Dzieją się rzeczy, które nie powinny mieć miejsca – mówił Tomasz Obszański.

– Chcemy stąd wyjść, jechać do domu, a tutaj nikt nas nie chce wypuścić, jesteśmy otoczeni kordonem policji, który stara się zaogniać tę sytuację – dodał.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.