New Holland wprowadza na rynek jubileuszową małą prasę kostkującą

Prasa BC5070 z charakterystycznymi jubileuszowymi oznaczeniami, źródło: farmonline.com.au

Chodzi o model BC5070 Hayliner, który pojawi się w Australii. Tak New Holland chce uczcić 75-lecie obecności w tym kraju w tym segmencie na rynku. Powstała również specjalna, limitowana edycja dla wszystkich pras kostkujących z 2021 roku.

Wydawałoby się, że małe prasy kostkujące odeszły do lamusa, jednak w Australii nadal jest na nie pewne zapotrzebowanie.

W tym roku New Holland obchodzi 75-lecie obecności w segmencie pras kostkujących na tamtejszym rynku; pierwsza prasa (model 75) przybyła tam w ramach pożyczki rządowej w 1945 roku. Już rok później do Australii dotarło kilka pras, jednak już w ramach normalnej dystrybucji.

Prasy były na tyle popularne, że w połowie lat 60. rozpoczęto ich produkcję w Australii, osiągając w 1967 roku 60-procentowy udział w runku w tym kraju.

Obecnie małe prasy kostkujące docierają do Australii z fabryki w Pensylwanii w USA.

A co z samą konstrukcją?

– Unikalna zasada konstrukcyjna nie zmieniła się zbytnio przez dziesięciolecia, boczny podbieracz ma wiele zalet, a widoczność na podbieracz i prędkość podawania są najważniejsze dla utrzymania stałego przepływu materiału do komory belowania – skomentował Sune Nielsen, menedżer produktu w segmencie maszyn zielonkowych w New Holland.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności