fbpx
Strona głównaFirmy i produktyNew Holland wprowadza do sprzedaży ładowarki kołowe W170D i W190D spełniające wymogi...

New Holland wprowadza do sprzedaży ładowarki kołowe W170D i W190D spełniające wymogi normy Stage V

New Holland Agriculture wprowadza swoją technologię HI-eSCR2 w dwóch topowych modelach ładowarek kołowych – W170D i W190D.

Dzięki niej ładowarki kołowe spełniają wymogi normy emisji spalin Stage V bez uszczerbku dla osiągów maszyny i niezwykle niskiego zużycia paliwa. Model W170D jest dostępny w wersji z ramieniem typu Tool Carrier, co czyni z niego idealną maszynę do wykonywaniu wielu prac w gospodarstwie.

Enrica Oderda, Head of product marketing Europe, mówi: Ładowarki kołowe serii D zaprojektowano z myślą o rolnikach posiadających wielkoobszarowe gospodarstwa, zajmujących się produkcją biogazu i usługodawców, którzy wymagają od maszyny dużej wydajności przy pracach przeładunkowych. Silniki łączą w sobie wyśmienite osiągi i niezwykle niskie zużycie paliwa. Dzięki technologii HI-eSCR2 dwa topowe modele są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska.

Technologia Hi-eSCR2: zgodność z normą Stage V, moc i niskie zużycie paliwa

Wymogi normy Stage V dotyczą głównie powstających w procesie spalania paliwa cząstek stałych i ograniczają ich dopuszczalny poziom w porównaniu z normą Stage IV o 40%. New Holland osiąga ten poziom dzięki zastosowaniu opracowanej przez firmę FPT Industrial technologii HI-eSCR2, która wykorzystuje selektywną redukcję katalityczną zintegrowaną w filtrze (SCRoF), aby rozłożyć tlenki azotu na azot i wodę poprzez wtrysk mocznika, natomiast za utlenianie cząstek stałych odpowiada NO2.

Dzięki temu rozwiązaniu, które obywa się bez recyrkulacji gazów spalinowych, silniki zapewniają takie same osiągi pod względem elastyczności, momentu obrotowego na niskich obrotach i niskiego zużycia paliwa, które cechy wyróżniają ładowarki kołowe marki New Holland spełniające wymogi normy Tier 4B. Ponadto technologia HI-eSCR2 pozwala utrzymać efektywność systemu neutralizacji spalin bez negatywnego wpływu na pracę silnika.

Bezobsługowy system nie wymaga wymiany filtra ani mechanicznego czyszczenia komponentów w całym okresie użytkowania maszyny, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji i ograniczenie nakładów na konserwację.

Kolejną zaletą systemu HI-eSCR2 jest to, że nie wymaga on zmian konstrukcji ani wymiarów w porównaniu z układem oczyszczania spalin stosowanym w celu spełniania wymogów normy Tier 4B, co pozwala zachować wyśmienitą widoczność ładowarek kołowych serii D.

Nowe wersje z ramieniem typu Tool Carrier: idealne maszyny do wykonywania prac w gospodarstwie

Ładowarki kołowe W170D i W130D są oferowane w wersji z ramieniem typu Tool Carrier, wyposażonej w wysięgnik, który łączy w sobie wysoki udźwig z samopoziomującym się mechanizmem kinematycznym i pozwala osiągnąć wysoką wydajność podczas prac przeładunkowych oraz wyjątkowo równoległe przemieszczanie w całym zakresie podnoszenia. Bezproblemowa obsługa szybkozłączy umożliwia szybką i bezpieczną zmianę osprzętu, dzięki czemu maszyna może być z powodzeniem wykorzystywana do wielu prac. Rozwiązanie idealnie sprawdza się w gospodarstwach mieszanych, instalacjach biogazu oraz u producentów roślin.

Zakres pracy i parametry W130D

z ramieniem Tool Carrier

W170D

z ramieniem Tool Carrier

Szybkozłącze Tak Tak
Pojemność łyżki (m3) 2,0 2,4
Wysokość położenia sworznia zawiasu (m) 3,96 4,16
Maksymalna wysokość rozładunku przy kącie 45° (m) 2,57 2,80
Całkowita wysokość robocza (m) 5,23 5,51
Zasięg łyżki przy kącie zrzutu 45° (m) 1,10 1,16
Obciążenie wywracające przy ustawieniu na wprost (kg) 8300 9230
Obciążenie wywracające przy skręcie przegubu pod kątem 40° (kg) 6970 7420
Siła zrywania (kg) 10440 11940
Udźwig z poziomu gruntu (kg) 13450 13920
Masa użytkowa maszyny z oponami 20.5R25 L3 (kg) 13380 15390

 

Notatka prasowa: New Holland

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.