New Holland – do trzech razy sztuka?

New Holland proponuje swoim klientom trzy rodzaje wsparcia. Mowa tu oczywiście o finansowaniu fabrycznym.

Producenci maszyn rolniczych prześcigają się w promocjach, ofertach leasingu oraz korzyściach płynących z finansowania fabrycznego. Dzięki tym narzędziom finansowym rolnicy chętniej inwestują w nowe maszyny, zwiększając tym samym produktywność swoich gospodarstw na skalę europejską.

Oferta branży rolniczej w Polsce pokrywa się z tym, czego oczekuje rolnik europejski – mamy pełną gamę maszyn, od 20 aż do 700 koni mechanicznych. Rozbudowa parku maszynowego wymaga jednak skutecznych narzędzi finansowych. Wyniki sprzedaży są w dużej mierze uzależnione od dopłat unijnych, które nieregularnie napędzają rynek. W tej sytuacji wprowadzamy dodatkowe mechanizmy wsparcia, które sprawią, że rolników będzie stać na nowe inwestycje – wyjaśnia Tomasz Wieja, marketing manager firmy New Holland.

Podczas tegorocznych targów Agro Show w Bednarach producent maszyn rolniczych zaprezentował trzy najnowsze propozycje wsparcia finansowego.

Jedną z nich jest “Wyprawka dla młodego rolnika” – program dla osób posiadających fundusze na początkowy wkład własny. Rolnicy mogą wybierać spośród szerokiej gamy ciągników do 115 KM: boomerów, sadowników, czy też maszyn serii T4, T5, TD5. Program ten zakłada finansowanie VAT na 3 miesiące oraz wybrany schemat spłat: raty kwartalne lub półroczne. Przy wpłacie własnej na poziomie 45% ceny ciągnika oprocentowanie w skali roku wynosi: od 0% dla 1 roku, od 2% dla 2 lat i od 3% dla 3 lat.

W naszych trzech propozycjach finansowania fabrycznego zostali uwzględnieni zarówno rolnicy z doświadczeniem, jak również ci, którzy dopiero rozpoczynają pracę w gospodarstwie. Z myślą o osobach zainteresowanych zakupem ciągników dużej mocy przygotowaliśmy ofertę finansowania na serie maszyn T7 oraz T8 z oprocentowaniem w skali roku od 0% do maksymalnie 3,33% dla 4 lat, przy określonych warunkach: raty półroczne lub kwartalne, wkład własny 20% oraz finansowanie VAT-u na 3 miesiące. W propozycji CNHI Capital na „Duże Moce” klienci, którzy preferują długie okresy finansowania mają również możliwość rozłożenia kosztów zakupu maszyn T7 i T8 nawet na 8 lat. Wśród tegorocznych propozycji nie mogło zabraknąć rozwiązań dla właścicieli maszyn żniwnych. Jeszcze przed sezonem 2016 mogą oni wzbogacić swój park maszynowy o kombajn New Holland, korzystając z najlepszej oferty przedsezonowej z oprocentowaniem od 0% dla 12 miesięcy czy nawet od 2,80% dla 96 miesięcy. Propozycja ”Najlepszy przedsezon na rynku” daje klientom możliwość zamówienia maszyny już teraz i rozpoczęcia spłaty rat dopiero po sezonie żniwnym 2016 roku  – wyjaśnia Joanna Liszka, dyrektor sprzedaży detalicznej CNHI Capital w Polsce.

Producent maszyn zastrzega jednak, że przedstawiona oferta ograniczona jest czasowo i ilościowo (liczba maszyn ograniczona). Poza tym, ostateczne koszty finansowania uzależnione są od stopy bazowej i kosztu pieniądza w miesiącu aktywacji umowy.

Renata Struzik, źródło: New Holland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności