fbpx

New Holland CR9090 ponownie bije rekord Guinnessa w zbiorach

Przeczytaliśmy o nowym rekordzie świata w prasie i byliśmy przekonani, że możemy osiągnąć lepszy wynik. Nasze doświadczenie w pracy na dwóch kombajnach New Holland CR980 i bardzo skuteczna metoda uprawy zbóż oznacza, że mamy to, co potrzeba, aby podjąć takie wyzwanie. Bardzo cieszymy się z sukcesu, jaki odnieśliśmy dzięki najnowszemu kombajnowi CR9090 o mocy 591 KM – mówi pan Grimsdale, dyrektor zarządzający firmy Mountfair Farming Ltd z siedzibą w Swinton w hrabstwie Berwickshire (Wielka Brytania), który zorganizował próbę pod nadzorem Księgi Rekordów Guinnessa.

– Pobiliśmy rekord Guinnessa w kategorii zbioru zbóż z użyciem kombajnu i uzyskaliśmy imponujący wynik: 551,6 tony pszenicy w ciągu ośmiu godzin. Rekordowa próba, która odbyła się 26 września w Castle Heaton Estates w hrabstwie Northumberland, rozpoczęła się o godzinie 12.50 i trwała do godziny 20.50. Jej efektem było pobicie poprzedniego rekordu wynoszącego 532,1 tony, a ustanowionego 17 września w hrabstwie Lincolnshire” – mówi pan Grimsdale. – “Pracując na kombajnie CR9090 firmy New Holland nasz zespół zebrał zboże z 53,5 hektara, co dało średnią 68,95 tony pszenicy ozimej Robigus na godzinę. Podczas bicia rekordu kombajn CR9090 zużywał średnio 13,3 litra paliwa na hektar, co podkreśla wydajność tej maszyny w zadaniu, które odzwierciedlało prawdziwe warunki pracy rolniczej” – dodaje.

Samasz loteria - baner

Rekord został pobity podczas pracy na trzech polach: 25 ha, 14 ha i 20 ha. Średni plon wynosił 10,32 tony/ha, a średnia wilgotność ziarna – 17%. Długość słomy mieściła się w zakresie od 58 do 63 cm, a wysokość ścierniska wyniosła od 20 do 30 cm. Poziom strat w ciągu całego dnia wynosił zaledwie 0,5%.

Warunki do prac żniwnych w Północnej Anglii były równie trudne, jak w innych częściach Wielkiej Brytanii. Do tego o tej porze roku panuje większa wilgotność, a dni są krótsze.
– “W korzystniejszych warunkach, kombajn CR9090 mógłby osiągnąć jeszcze wyższą wydajność i przekroczyć nawet poziom 600 ton” – mówi dyrektor zarządzający.
Podczas pierwszych trzech godzin bicia rekordu kombajn CR9090 osiągał średnią 77,3 tony/godz., ale wielkość ta spadła, gdy praca przeniosła się na bardziej pofałdowany grunt i pojawiła się konieczność wykonywania częstszych nawrotów. Eddie Allan, szef Lloyd Ltd., dealera New Holland, stwierdził: “Uzyskanie takiego wyniku na tych gruntach i w takich warunkach pogodowych jest nie lada wyczynem. Udowadnia to, że kombajn CR9090 jest bardzo udanym produktem. Mamy już kilku klientów żywo zainteresowanych jego zakupem”.

Próba bicia rekordu była nadzorowana przez Carlosa Martineza reprezentującego organizację Guinness World Records.

Firma Mountfair Farming Ltd świadczy usługi na ponad 800 hektarach ziem uprawnych w pobliżu szkockiej granicy. Oprócz 120-hektarowej farmy własnej pana Grimsdalea, firma obsługuje także miejscowych rolników, oferując im usługi w zakresie uprawy i zarządzania gospodarstwami rolniczymi. Prosty, a przy tym bardzo skuteczny system rotacyjnej uprawy dużych obszarów zboża, rzepaku i ugorów, tworzy rozwiązanie rolnicze, które umożliwia zrównoważone gospodarowanie zasobami i zapewnia żyzność gleby, a także zmniejsza ciężar związany z eliminowaniem chwastów i szkodników oraz wymagania w zakresie stosowania nawozów nieorganicznych i pestycydów.

Firma Mountfair Farming Ltd zatrudnia tylko dwóch operatorów w pełnym wymiarze czasowym. Dysponuje flotą ciągników New Holland, 12-metrowym siewnikiem Simba Horsch i dwoma kombajnami New Holland CR980 o mocy 430 KM. Eddie Allan stwierdził, że w ciągu kilku ostatnich lat firma Mountfair Farming Ltd przesiadła się na maszyny New Holland, które obsługują dziś wszystkie zadania realizowane przez firmę.
– “Potrzebujemy niezawodnych i bardzo wydajnych maszyn, dostajemy tylko jedną szansę na wykonanie zadania” – wyjaśnia pan Grimsdale. – “Najnowszy kombajn New Holland CR9090 udowodnił swoje możliwości, bijąc rekord Guinnessa. Przesiadka na ten kombajn jest więc logiczną konsekwencją rozwoju firmy i chęci oferowania klientom najwydajniejszych i najbardziej profesjonalnych usług.”

opr. MS/Wrp.pl
źródło:Jerzy Wróbel/New Holland Communications

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.