New Holland Agriculture ogłasza rozwiązania Tier 4A

Jako lider czystej energii, New Holland jest pionierem w stosowaniu biopaliwa do zasilania maszyn rolniczych od roku 2006. Obecnie firma prowadzi prace badawcze nad najnowocześniejszymi technologiami. Opracowany przez Markę, nagradzany ciągnik NH2TM, pierwszy, w którym zastosowano wodorowe ogniwa paliwowe oraz koncepcja gospodarstwa niezależnego od energii są przykładami poszukiwania dróg prowadzących do uzyskania przez rolników zerowej emisji oraz niezależności energetycznej.

W międzyczasie, w roku 2011 dla silników o średniej i dużej mocy powyżej 174 KM (130 KW) zaczną obowiązywać normy emisji spalin Tier 4A. New Holland, firma z twórczymi rozwiązaniami, które ułatwiają i zwiększają wydajność pracy w rolnictwie, przy jednoczesnym szacunku dla środowiska naturalnego, zamierza znaleźć się na czele branży. Uważamy, że podejście polegające na wdrożeniu uniwersalnego rozwiązania nie sprawdza się w nowoczesnym rolnictwie”, wyjaśnia Pierre Lahutte, Director of Global Marketing and Communication w firmie New Holland Agriculture. “Jesteśmy zaangażowani w integrację najlepszych dostępnych technologii silnikowych dla każdej maszyny i operacji”. Tak więc, firma New Holland wybrała dla maszyn z silnikiem o mocy powyżej 100 KM technologię SCR, czyli selektywną redukcję katalityczną, a dla silników o mocy poniżej 100 KM technologię CEGR, czyli recyrkulację spalin z chłodzeniem.

Rozwiązania te zostały opracowane wspólnie z firmą Fiat Powertrain Technologies, pionierem w produkcji silników przyjaznych dla środowiska. Firma ta wyprodukowała już ponad 100000 silników Cursor i NEF skutecznie wykorzystujących technologię SCR. Technologia ta jest ciągle rozwijana i udoskonalana. W rezultacie uzyskano zmniejszenie kosztów operacyjnych i utrzymania przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności produkcji oraz spełnieniu wymagań dotyczących emisji spalin w konkurencyjnej cenie.

SCR jest systemem pomocniczym, oddzielonym od podstawowych funkcji silnika i nie wpływa ujemnie na moc ani na moment obrotowy. Nie zakłóca działania silnika, lecz tak naprawdę poprawia je. System SCR wykorzystuje katalizator, który za pomocą bezzapachowego roztworu mocznika w zdemineralizowanej wodzie, uzdatnia tlenki azotu zawarte w spalinach, przekształcając je w nieszkodliwą wodę i azot. System jest łatwy w użyciu i od operatora wymaga tylko uzupełniania dodatku w zbiorniku. Dodatek jest już dostępny w szerokiej sieci dystrybucji i można go będzie wygodnie przechowywać w gospodarstwie.

“SCR będzie dalej rozwijany tak, aby zagwarantować naszym Klientom najbardziej niezawodne, efektywne kosztowo i najnowocześniejsze produkty w przyszłości, gdy w rolnictwie wprowadzone zostaną bardziej surowe normy emisji”, powiedział Pierre Lahutte. “New Holland, wprowadzając technologię SCR od początku 2011, zainwestowała w prace badawczo rozwojowe już dziś. Będzie to nieocenioną pomocą przy osiąganiu ostatecznych wymagań normy Tier 4B. Dysponując odpowiednią technologią już dziś, możemy skupić nasze inwestycje badawczo-rozwojowe na opracowaniu maszyn rolniczych następnej generacji, które od nowa określą wydajność, komfort i osiągi wymagane przez rolników”.

Informacje dodatkowe:
Na opinię o firmie New Holland Agriculture składa się powodzenie naszych klientów, producentów upraw i inwentarza, dostawców, winnic i dzierżawców. Przygotowaliśmy dla nich najszerszą ofertę nowoczesnych produktów i usług: pełną linię sprzętu od traktorów do kombajnów, sprzęt do przemieszczania materiałów oraz usługi finansowe dostosowane do ich potrzeb i możliwości przez specjalistę z dziedziny rolnictwa. Partnerem finansowym firmy New Holland jest firma CNH Capital, która stanowi źródło finansowania kapitału obrotowego i floty dealerów oraz oferuje konkurencyjne rozwiązania w zakresie finansowania zakupów i wypożyczania przez klientów nowego. a także używanego sprzętu. Bardzo profesjonalna sieć dealerów na całym świecie oraz dążenie firmy New Holland do doskonałości gwarantują wyjątkową obsługę każdego klienta. Więcej informacji na temat firmy New Holland można znaleźć w witrynie internetowej www.newholland.com