fbpx

Nawóz dolistny MicroSpeed Energy – nowy biostymulator od Caldena

W tym roku firma Caldena wprowadziła na polski rynek nawóz dolistny specjalnego przeznaczenia – biostymulator MicroSpeed Energy z technologią IRC.

MicroSpeed Energy zawiera Inhibitor Rozpadu Chlorofilu (IRC), który hamuje degradację chlorofilu oraz kwas pidolowy poprawiający przyswajanie azotu i zwiększający produkcję aminokwasów. Dzięki takiemu połączeniu MicroSpeed Energy przedłuża aktywność fotosyntetyczną roślin oraz zwiększa efektywność wykorzystania azotu i neutralizuje nagromadzanie toksycznego amoniaku w warunkach stresowych.

Samasz loteria - baner

IRC zapobiega przedwczesnemu rozpadowi cząsteczki chlorofilu, zarówno w wyniku działania stresów (susza, wysokie temperatury, zasolenie), jak i starzenia się roślin. W optymalnych warunkach wzrostu IRC znacząco zwiększa koncentrację chlorofilu i wydajność fotosyntezy.

Stosowanie MicroSpeed Energy wpływa również na wydłużenie okresu wegetacji. Utrzymanie zieloności roślin przekłada się na efektywniejsze wykorzystanie ich potencjału genetycznego.

MicroSpeed Energy zaleca się stosować w dawce 0,2-0,25 l/ha w uprawach rolniczych, sadowniczych i warzywnych. W Polsce dostępny jest wyłącznie u dystrybutorów firmy Caldena.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.