Nawałnice i gradobicie w łódzkim – trzeba zrekompensować rolnikom straty

W ostatnim czasie w łódzkim ulewne deszcze i gradobicia wyrządziły bardzo duże szkody w uprawach rolniczych W związku z tym Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego  wystąpiła do Krajowej Rady Izb Rolniczych o podjęcie na forum krajowym działań mających na celu uruchomienie pomocy finansowej dla poszkodowanych gospodarstw rolnych.

– Do Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego zgłaszają się rolnicy z terenu gminy Brąszewice i Budziszewice wcześniej z gminy Cielądz i Tomaszów Mazowiecki, którzy wskutek ulewnych deszczy   i gradu ponieśli ogromne straty w uprawach rolnych głównie w plantacjach zbóż , kukurydzy i borówki – mówi Bronisław Węglęwski, prezes IRWŁ.

Zdaniem samorządu rolniczego wsparcie finansowe dla rolników z terenów poszkodowanych pozwoliłoby, choć w części zrekompensować dochody utracone wskutek wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności