Naszym priorytetem jest uproszczenie WPR

Copa i Cogeca zadowolone są z nowych działań Komisji Europejskiej w zakresie uproszczenia Wspólnej Polityki Rolnej ( WPR) , które mają ułatwić pracę rolnikom.

To dobra wiadomość. Nadmierna biurokracja hamuje innowacje i zmniejsza wydajność. Naszym głównym priorytetem jest prawdziwe uproszczenie WPR, przynoszące wymierne korzyści rolnikom, zwłaszcza w zakresie skomplikowanych środków zazieleniania. Działania, o które apelowaliśmy, stanowią krok naprzód i pozwolą na ograniczenie nadmiernej, kosztownej biurokracji, z którą zmagają się rolnicy – mówi Pekka Pesonen, sekretarz generalny Copa – Cogeca .

 W pakiecie tym jak zaznacza Copa – Cogeca pozwolono na przeprowadzanie zapobiegawczych, wstępnych kontroli, umożliwiających rolnikom poprawę wniosków o przyznanie pomocy bez konieczności poniesienia kary. Wielce zbiurokratyzowany system kar administracyjnych przy płatnościach bezpośrednich również zostanie zastąpiony prostszym rozwiązaniem. Ponadto zostanie wprowadzony system „żółtych kratek” dla osób naruszających zasady po raz pierwszy.

–  W przypadku gdy deklaracja jest nieznacznie zawyżona (poniżej 10% określonego obszaru), kara administracyjna będzie mogła być zmniejszona o połowę. Rolnicy, którzy otrzymają „żółtą kartkę” zostaną zarejestrowani i poddani kontrolom na miejscu w kolejnym roku – dodaje Pesonen.

Copa – Cogeca  apeluje do komisarza Hogana o kontynuację procesu uproszczenia, by rolnicy mogli po prostu prowadzić gospodarstwo i wytwarzać wysokiej jakości żywność potrzebną do wyżywienia rosnącej liczby ludności.

Obi oba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności