Nasz głos na temat przyszłości obszarów wiejskich

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne w sprawie nowej inicjatywy dotyczącej długoterminowej wizji obszarów wiejskich UE.

To pierwszy krok w kierunku komunikatu Komisji, który będzie opublikowany w połowie 2021 r. Ma on na celu wsparcie debaty na temat przyszłości obszarów wiejskich i miejsca, jakie powinny zajmować w naszym społeczeństwie na szczeblu europejskim. Zaproponuje także działania, które należy podjąć w krótszej perspektywie.

– W celu stworzenia tej wizji konieczne jest przyjrzenie się, jak żyją mieszkańcy obszarów wiejskich Europy i określenie elementów, które mają kluczowe znaczenie dla ich dobrobytu. Konsultacje społeczne przyczynią się do tego procesu dzięki zgromadzeniu opinii i poglądów Europejczyków na szereg kwestii, takich jak: aktualne potrzeby obszarów wiejskich, czynniki wpływające na atrakcyjność obszarów wiejskich, przyszłe perspektywy obszarów wiejskich, sprawowanie rządów na obszarach wiejskich – informuje Komisja Europejska.

Aby wziąć udział w konsultacjach, należy do 30 listopada 2020 r. wypełnić kwestionariusz umieszczony pod linkiem: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12525-Long-term-vision-for-rural-areas/public-consultation. Jest on również dostępny w języku polskim. Kwestionariusz zawiera fakultatywny zestaw pytań dotyczących wspólnej polityki rolnej i rozwoju terytorialnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności