fbpx
Strona głównaWiadomościZe świataNasi sąsiedzi rozpoczęli żniwa rzepaku

Nasi sąsiedzi rozpoczęli żniwa rzepaku

Jak podał portal Agravery.com, rolnicy z regionu Odessy rozpoczęli już rzepakowe żniwa. Wg informacji portalu z 1000 ha powierzchni zebrano dotychczas 1,4 tys. ton ziarna.

Wg portalu żniwa trwają już w Odessie, Mikołajowie, Dniepropietrowsku i Zaporożu. Koszone są tam wczesne gatunki zbóż i roślin strączkowych. Łącznie na Ukrainie skoszono już 106 000 hektarów jęczmienia ozimego, 21,8 tys. ha pszenicy ozimej i 3,8 tys. ha grochu.

Rozpoczęły się też żniwa na terenach odzyskanych w rejonie Chersonia.

– Walka o żniwa kosztem własnego życia! Mimo regularnego ostrzału wsi Zagradówka gminy koczubejowskiej tej nocy, rolnicy wyszli na pola. Są świadomi ryzyka, ale nic na to nie poradzą. Żniwa na wyzwolonych terytoriach regionu Chersoniu idą pełną parą! – napisał w pokrzepiającym tonie na portalu społecznościowym zastępca Chersońskiej Rady Obwodowej Ihor Yosypenko.

Szacuje się, że plony zbóż na Ukrainie w obecnym sezonie w stosunku do zeszłego będą o ok. 40 proc. niższe.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.