fbpx
Strona głównaWiadomościNarodowa Wystawa Rolnicza 2018

Narodowa Wystawa Rolnicza 2018

Z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 roku odbędzie się w Poznaniu Narodowa Wystawa Rolnicza. Głównym celem wystawy jest pokazanie aktualnego oblicza polskiej wsi jakie miała ona na przestrzeni lat.

Narodowa Wystawa Rolnicza będzie przedstawiać koncepcję współczesnej wsi charakteryzującą się z jednej strony nowoczesnością i dynamiką rozwoju, a z drugiej poszanowaniem tradycji i historii, z uwzględnieniem wpływu różnorodnej kultury, krajobrazu, jak również uwarunkowań środowiskowych polskiej wsi na jej rozwój i sukces jaki odniosła w ostatnim stuleciu.

Wystawa będzie zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w trzech pawilonach.

Pawilon nr 7 dedykowany będzie polskiej żywności wysokiej jakości. Odbywać się tu będą liczne degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci. Swoje osiągnięcia zaprezentują między innymi koła gospodyń wiejskich, szkoły rolnicze, urzędy marszałkowskie, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne.

Na wspólnym stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, pracownicy tych jednostek odpowiadać będą na pytania zwiedzających. Swoje stoisko zaprezentuje także Krajowa Spółka Cukrowa partner wydarzenia.

W pawilonie nr 8 oglądać będzie można ekspozycję prezentującą historyczne i współczesne maszyny rolnicze oraz najnowocześniejsze urządzenia takie jak np. drony wykorzystujące system GPS do aplikowania nawozów podczas upraw. Planowane jest wspólne stoisko instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz doradztwa rolniczego.

W pawilonie 8A prezentowane będą zwierzęta z polskiej hodowli, w tym konie, owce, kozy, króliki, drób oraz bydło ras mlecznych i mięsnych, takich jak holsztyńsko-fryzyjska czy czerwona polska.

Źródło: MTP

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.