Przed nami trzecia edycja wystawy Mazurskie Agro Show

Podobnie jak w latach poprzednich, również teraz, przed kolejnym sezonem, zostanie zaprezentowana najnowsza oferta czołowych marek z branży maszyn i urządzeń rolniczych. Na wystawie obecni będą wszyscy czołowi dystrybutorzy z regionu, którzy zaprezentują krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń.

Jak podkreślają organizatorzy – Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, format wystawy sprawdza się i była to dobra decyzja, by o tej porze i w tym rejonie stworzyć wystawę dedykowaną maszynom rolniczym. – Po dwóch latach obecności w Ostródzie możemy powiedzieć, że wystawa ma już swoją renomę i jest znana i oczekiwana w regionie. Zatem w tym roku bazować będziemy na sprawdzonych w poprzednich latach rozwiązaniach – informuje Renata Arkuszewska dyrektor zarządzający PIGMiUR.

Wystawa, podobnie jak w zeszłym roku, odbywać się będzie w największych halach obiektu Expo Mazury. Już teraz organizatorzy podkreślają, że liczba wystawców w bieżącym roku będzie wyższa niż rok wcześniej, swoje oferty zaprezentuje blisko 200 firm.  W 2016 roku w wystawie wzięło udział 150 wystawców. – Impreza okazała się olbrzymim sukcesem frekwencyjnym – odwiedziło ją prawie 40 000 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż pierwszą edycję – dodaje Renata Arkuszewska. PIGMiUR liczy, że trzecia edycja cieszyć się będzie nie mniejszym zainteresowaniem i odwiedzi ją przynajmniej taka sama liczba rolników.

Mazurskie AGRO SHOW odbędzie się w nowoczesnym kompleksie wystawienniczym Expo Mazury, zlokalizowanym przy ul. Grunwaldzkiej 55 w Ostródzie. To jedno z najnowocześniejszych centrów targowych w tej części Europy i zarazem doskonałe miejsce prezentacji dla: producentów i dystrybutorów maszyn, firm nasiennych, przedsiębiorstw nawozowych, prasy branżowej, organizacji rolniczych oraz innych podmiotów i instytucji związanych z rolnictwem.

Tradycyjnie, na wystawie swoje miejsce będą miały punkty doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz agencji rządowych związanych z rolnictwem. Będzie to zatem doskonała okazja dla rolników, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, szczególnie w kwestii dotacji unijnych, które obecnie są bardzo gorącym tematem. W związku z tym, pierwszego dnia wystawy zaplanowano panel dyskusyjny związany właśnie z tą kwestią, w którym wezmą udział: przedstawiciel ministerstwa rolnictwa, przedstawiciel ARiMR, lokalny przedsiębiorca i rolnik. Podczas debaty, jego uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie: czy PROW 2014-2020 to już ostatnia szansa dla rodzimych gospodarstw rolnych na ich rozwój i modernizację?

Największą atrakcją dla rolników tradycyjnie będą ekspozycje maszyn, których na wystawie nie zabraknie. Zaprezentują się wszystkie czołowe marki. Obecni będą wszyscy liczący się dystrybutorzy w regionie.

Podobnie jak w roku ubiegłym również zbliżająca się edycja została objęta patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, patronat medialny sprawować będzie TVP1.

Wstęp na wystawę, parkingi oraz katalogi wystawy będą bezpłatne.

Zapraszamy do Ostródy w dniach: 11-12 lutego 2017 roku. Wystawa czynna będzie w godzinach: 9:00-17:00.

Za: PIGMiUR