Najlepszy kucharz w Polsce

Robert Echaust z Platinum Palace Residence z Poznania zdobył Kulinarny Puchar Polski 2011! Nazwisko najlepszego polskiego kucharza ogłoszono podczas uroczystej wieczornej Gali na zakończonych właśnie w Poznaniu targach POLAGRAA FOOD.

To on (wraz z pomocnikiem Jakubem Walczakiem) najlepiej poradził sobie z przygotowaniem konkursowej potrawy z policzków cielęcych z mięsa dojrzewającego i świeżych raków. Finalistów oceniało międzynarodowe jury złożone z uznanych mistrzów kucharskich z Europy: Loic Malfait z Wielkiej Brytanii, Jean Castadot i Luc Van den Bergh z Belgii, Luis Alves z Portugalii, Bruno Wahrbichler z Austrii oraz Ronald Szyslo z Niemiec. Przewodniczącym składu sędziowskiego zawsze jest Polak. Tym razem Adam Chrząstowski z Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
Zwycięzca KPP, czyli najlepszy kucharz w Polsce, otrzyma nagrodę wysokości 15 tys. złotych, atrakcyjne zagraniczne szkolenie w renomowanym instytucie kulinarnym oraz międzynarodową sławę i prestiż. Konkurs prowadzi Przemysław Kaczmarek z (Unilever Food Solutions) oraz celebrytka Agnieszka Cegielska.

Kulinarny Puchar Polski to jedyny konkurs, o tej tematyce, któremu wspólnie patronują najważniejsze polskie stowarzyszenia branżowe: Fundacja Klubu Szefów Kuchni, Stowarzyszenie Euro -Toques Polska oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. Konkursem coraz bardziej interesuje się międzynarodowe środowisko gastronomiczne. Potwierdzeniem tych słów jest chociażby formalna rekomendacja, jakiej w tym rok, konkursowi udzieliło WACS (World Association of Chefs Societies), czyli Światowe Stowarzyszenie Społeczności Szefów Kuchni. To zresztą nie jedyna forma poparcia ze strony międzynarodowych stowarzyszeń kulinarnych. KPP ma także wsparcie ETI Euro-Toques International, czyli Kucharskiej Wspólnoty Europejskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności