Najlepsze z mleka

Tegoroczna, XVIII edycja Targów Mleczarskich Mleko-Expo 2009 odbywa się pod hasłem Najlepsze z mleka”. W dniach 4-6 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 55 wystawców, w tym 33 producentów artykułów mleczarskich oraz 22 firmy współpracujące z przemysłem mleczarskim (firmy opakowaniowe i maszynowe działające na rzecz mleczarstwa) prezentuje wszystko, co najlepsze w branży mleczarskiej.”

Zdaniem ministra Marka Sawickiego, który w dniu wczorajszym oglądał stoiska zakładów uczestniczących w targach, Branża mleczarska powoli wychodzi z kryzysu i następuje lekki wzrost cen produktów mleczarskich, a także skupu mleka. Umiała ona dostosować pracę swoich zakładów do warunków rynkowych i dlatego dobrze poradziła sobie z kryzysem. Świadczą o nim wyniki w handlu zagranicznym. 30 proc. tej produkcji trafia do różnych krajów świata”, jak podało biuro prasowe ministerstwa.

Najlepsze spółdzielnie mleczarskie oraz eksporterzy artykułów mleczarskich wyróżnieni zostali specjalnymi pucharami. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nagrodziła 10 najlepszych spółdzielni wyłonionych w 2008 roku w rankingu opracowanym przez KZSM Zw. Rew., Agencja Rynku Rolnego przyznała puchary 11. największym spółdzielniom eksporterów artykułów mleczarskich w 2008 roku a Związek Eksporterów – 11. największym spółdzielniom eksporterów artykułów mleczarskich w 2008 roku.
W tym roku w targach bierze udział 55 wystawców, którzy swoje produkty prezentują na powierzchni 1200 m2. Jest tu 33 producentów artykułów mleczarskich oraz 22 firmy współpracujące z przemysłem mleczarskim. Są to m.in. firmy opakowaniowe i maszynowe działające na rzecz mleczarstwa.

Dzisiejszy, drugi dzień targów to “Dzień Twarogu i Twarożków”, “Dzień Śmietany i Śmietanki” . Podczas imprezy zwiedzający wybiorą “Twarogowy Hit”, “Twarożkowy HIT”, “Śmietanowy HIT” oraz “Śmietankowy HIT”. W ostatnim dniu targów największych dostawcom mleka wyłonionym w konkursie ” Mleczne Mistrzostwa Polski” wręczone zostaną puchary Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności