Najlepsi z najlepszych

14 czerwca podczas uroczystej Gali AgroLigi 2015 w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego, z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy poznaliśmy Mistrzów Krajowych AgroLigi 2015 w kategoriach Rolnicy i Firmy.

Celem konkursu AgroLiga jest wyłanianie, nobilitowanie i promowanie najlepszych polskich rolników i agrofirm. Najlepszych – tzn. takich, którzy potrafili zbudować na bardzo wysokim poziomie swoje warsztaty pracy, korzystając przy tym umiejętnie z funduszy unijnych, którzy osiągają wysokie efekty produkcyjne, którzy pod każdym względem mogą służyć za wzór do naśladowania dla innych. O wysokiej randze konkursu AgroLiga świadczą też późniejsze ogromne dokonania jej laureatów, którzy po latach stają się swoistymi wizytówkami polskiego rolnictwa i agrobiznesu.

Konkurs AgroLiga 2015  został zorganizowany na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym przez Redakcję Audycji Rolnych Pr. 1 TVP SA i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub.

Mistrzami krajowymi zostali – w kategorii firmy – Janusz Dramiński prezes Dramiński S.A. Olsztyn , województwo warmińsko – mazurskiej. Natomiast w kategorii rolnicy – Anna i Sylwester Jaszczołt ze wsi Jaszczołty, województwo podlaskie oraz Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk  prowadzący  Gospodarstwo Specjalistyczne Uprawa Warzyw Gruntowych w Nowqym miasteczku w województwie lubuskim

Firma DRAMIŃSKI w Olsztynie (rok założenia 1987) jest uznanym w świecie producentem zaawansowanych technologicznie urządzeń elektronicznych dla profesjonalistów z sektorów: rolniczego, hodowlanego, weterynaryjnego oraz medycyny ludzkiej (roczna produkcja ok. 8500 urządzeń). firma DRAMIŃSKI, stale inwestując w nowe technologie i w innowacyjność produktów, swoje wyroby z powodzeniem sprzedaje, zarówno w kraju, jak i – mając ponad 40 certyfikowanych dystrybutorów – na wszystkich kontynentach świata

Anna i Sylwester Jaszczołt  prowadzą w Jaszczołtach 236-hektarowe gospodarstwo, specjalizujące się w towarowej produkcji wysokiej jakości mleka (na stanie 360 szt. bydła, w tym 180 krów o śr. wydajności mlecznej ok. 9500 kg, roczna produkcja mleka ponad 1,67 mln l). W gospodarstwie są systematycznie wprowadzane nowości do procesu produkcyjnego i realizowane innowacyjne projekty.

Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk od blisko 40 lat prowadzi w Nowym Miasteczku 75-hektarowe gospodarstwo, ukierunkowane na produkcję warzyw gruntowych i od 15 lat specjalizujące  się w uprawie rzodkiewki (osiągane plony rzodkiewki bez liścia 150 dt z 1 ha i 10-12 pęczków/m2, dzienna produkcja ok. 250 tys. pęczków). W 2015 r. w gospodarstwie został wprowadzony nowatorski system satelitarny do prowadzenia równoległego siewu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności