fbpx
Strona głównaWiadomościNajlepsi z najlepszych – Gala Agrobiznesu 2018

Najlepsi z najlepszych – Gala Agrobiznesu 2018

27 listopada w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się: Gala Agrobiznesu 2018 i – poprzedzające ją – VIII Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”, czyli spotkania wybitnych praktyków ze studentami i kadrą naukowo-dydaktyczną ośmiu wydziałów tej najstarszej i największej uczelni rolniczej w kraju.

Podczas Gali w auli Kryształowej SGGW dokonała się nobilitacja laureatów ogólnopolskiego konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2018, którego organizatorem jest redakcja Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych AGRO, zaś Patronatami Honorowymi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr. Czesław Siekierski.

Po raz 28. najlepsi polscy rolnicy, agroprzedsiębiorcy i przedstawiciele szeroko rozumianej obsługi wsi i rolnictwa przechodzili – pod szpalerem „szablowym”, uformowanym przez laureatów konkursu poprzednich edycji – po odbiór należnych Im nagród w postaci szyszaków (kategoria: Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów) RP, buzdyganów (kategoria: Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2018) i szabel oficerskich (kategorie: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2018) oraz Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP 2018).

– Laureaci konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2018 to ludzie wyjątkowo ambitni, przedsiębiorczy, innowacyjni, znakomicie wykorzystujący pomocowe programy unijne oraz – co szczególnie istotne – nadzwyczaj konsekwentni w realizacji postawionych sobie celów. Wielu z nich udało się nie tylko zbudować i unowocześnić swoje warsztaty pracy, ale także zaaktywizować i „oświecić” swoje najbliższe otoczenie, a także w wielu przypadkach dosłownie zmienić swoją, i innych, mentalność – mówi Leon Wawreniuk, wiceprezes AgrobiznesKlubu – organizator gali.

W trakcie uroczystości kilkanaście osób, w tym laureaci konkursu Agroprzedsiębiorca RP, szczególnie zasłużonych dla rozwoju rolnictwa i postępu na polskiej wsi – na wniosek Stowarzyszenia AgroBiznesKlub – otrzymało z rąk min. Ardanowskiego Honorową Odznakę „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Laureaci Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2018

Kategoria: Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP

 • Tadeusz Badach, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie
 • Mieczysław Zaremba, prezes Zarządu Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego w Bądeczu

Kategoria: Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2018

 • Roman Długi, właściciel firmy Asket w Poznaniu
 • Piotr Frątczak współwłaściciel firmy Prem-Vit Frątczakowie w Inowrocławiu
 • Janusz Gruszczewski, właściciel Zakładu Metalowego „Agromasz” w Mrągowie
 • Marian Szeliga, właściciel gospodarstwa sadowniczego w Żurawicy
 • Wawrzyniec Zieliński, właściciel Zakładu Projektowania i Usług Komunalnych Poraj – „Świat Roślin – Gospodarstwo Ogrodnicze” w Wawrowie

Kategoria: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2018

 • Seweryn i Radosław Borkowscy, prezes i wiceprezes Zarządu Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych „Krukowiak” w Brześciu Kujawskim
 • Wiesław Drewnowski, prezes Zarządu Stacji i Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy
 • Balbina i Jerzy Kończalscy, właściciele Firmy Produkcyjno-Usługowo-Handlowej Kończalscy Balbina i Jerzy w Starorypinie
 • Łukasz Otremba, właściciel firmy Swimer w Toruniu
 • Krzysztof Pawlikowski, współwłaściciel firmy Paweko w Mierzynie
 • Jolanta i Paweł Tomczyk, właściciele gospodarstwa rolnego w Skrajni
 • Andrzej, Przemysław i Maciej Wojciechowscy, właściciele trzech gospodarstw rolnych w Marianowie Brodowskim, Murzynówku i Młodzikowie

Źródło: AgrobiznesKlub

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.