Najlepsi rolnicy z Kujaw i Pomorza nagrodzeni

W niedzielę 13 stycznia br. został rozstrzygnięty Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw 2007″. Uroczysta gala odbyła się w gmachu bydgoskiej Opery Nova. Współorganizatorem Konkursu był PZHiPTCh “POLSUS”. W piątej, jubileuszowej edycji Konkursu nominowano 50 rolników z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.”

Celem organizowanych Konkursów jest popularyzacja rolników działających na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, ich osiągnięć zawodowych i społecznych oraz zaprezentowanie ich pomysłowości, zaradności i szczególnego przywiązania do regionu i tradycji rolniczych. Kapituła Konkursu, którą stanowią przedstawiciele Kujawsko- Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, organizacji rolniczych działających na terenie województwa kujawsko- pomorskiego, sponsorów konkursu i organizatora konkursu, wyłoniła spośród nominowanych osób 15 Laureatów w pięciu kategoriach:
– produkcja roślinna
– produkcja zwierzęca
– mleczarstwo
– sadownictwo
– inne ( pszczelarstwo, szkółkarstwo, agroturystyka).

Zgodnie z Regulaminem Konkursu wszystkie osoby nominowane otrzymały miniaturę nagrody GRAND PRIX “Łuczniczkę” oraz pamiątkowy grawerton, natomiast Laureaci Konkursu otrzymali nagrody GRAND PRIX w postaci złotych statuetek “Łuczniczki” i złotych grawertonów. Laureaci mają również prawo używania tytułu “Rolnik Pomorza i Kujaw 2006″ w swoich materiałach promocyjno- reklamowych. Poza nagrodami regulaminowymi Zwycięzcy zostali hojnie obdarowani przez współorganizatorów i sponsorów Konkursu. Spośód czwórki Laureatów w kategorii produkcja zwierzęca GRAND PRIX Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw 2007 otrzymali także nasi hodowcy: Państwo Eugenia i Czesław Januszewscy oraz Bernadeta i Waldemar Kaliszowie. Uroczystość uświetnił galowy koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

źródło: http://www.polsus.pl/aktualnosci.php?id=286
opr. MS
Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności