fbpx
Strona głównaPozostałeNajlepsi rolnicy z Kujaw i Pomorza nagrodzeni

Najlepsi rolnicy z Kujaw i Pomorza nagrodzeni

W niedzielę 13 stycznia br. został rozstrzygnięty Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw 2007″. Uroczysta gala odbyła się w gmachu bydgoskiej Opery Nova. Współorganizatorem Konkursu był PZHiPTCh “POLSUS”. W piątej, jubileuszowej edycji Konkursu nominowano 50 rolników z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.”

Celem organizowanych Konkursów jest popularyzacja rolników działających na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, ich osiągnięć zawodowych i społecznych oraz zaprezentowanie ich pomysłowości, zaradności i szczególnego przywiązania do regionu i tradycji rolniczych. Kapituła Konkursu, którą stanowią przedstawiciele Kujawsko- Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, organizacji rolniczych działających na terenie województwa kujawsko- pomorskiego, sponsorów konkursu i organizatora konkursu, wyłoniła spośród nominowanych osób 15 Laureatów w pięciu kategoriach:
– produkcja roślinna
– produkcja zwierzęca
– mleczarstwo
– sadownictwo
– inne ( pszczelarstwo, szkółkarstwo, agroturystyka).

Zgodnie z Regulaminem Konkursu wszystkie osoby nominowane otrzymały miniaturę nagrody GRAND PRIX “Łuczniczkę” oraz pamiątkowy grawerton, natomiast Laureaci Konkursu otrzymali nagrody GRAND PRIX w postaci złotych statuetek “Łuczniczki” i złotych grawertonów. Laureaci mają również prawo używania tytułu “Rolnik Pomorza i Kujaw 2006″ w swoich materiałach promocyjno- reklamowych. Poza nagrodami regulaminowymi Zwycięzcy zostali hojnie obdarowani przez współorganizatorów i sponsorów Konkursu. Spośód czwórki Laureatów w kategorii produkcja zwierzęca GRAND PRIX Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw 2007 otrzymali także nasi hodowcy: Państwo Eugenia i Czesław Januszewscy oraz Bernadeta i Waldemar Kaliszowie. Uroczystość uświetnił galowy koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

źródło: http://www.polsus.pl/aktualnosci.php?id=286
opr. MS
Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.