fbpx

Najlepsi rolnicy z Kujaw i Pomorza nagrodzeni

W niedzielę 13 stycznia br. został rozstrzygnięty Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw 2007″. Uroczysta gala odbyła się w gmachu bydgoskiej Opery Nova. Współorganizatorem Konkursu był PZHiPTCh “POLSUS”. W piątej, jubileuszowej edycji Konkursu nominowano 50 rolników z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.”

Celem organizowanych Konkursów jest popularyzacja rolników działających na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, ich osiągnięć zawodowych i społecznych oraz zaprezentowanie ich pomysłowości, zaradności i szczególnego przywiązania do regionu i tradycji rolniczych. Kapituła Konkursu, którą stanowią przedstawiciele Kujawsko- Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, organizacji rolniczych działających na terenie województwa kujawsko- pomorskiego, sponsorów konkursu i organizatora konkursu, wyłoniła spośród nominowanych osób 15 Laureatów w pięciu kategoriach:
– produkcja roślinna
– produkcja zwierzęca
– mleczarstwo
– sadownictwo
– inne ( pszczelarstwo, szkółkarstwo, agroturystyka).

Samasz loteria - baner

Zgodnie z Regulaminem Konkursu wszystkie osoby nominowane otrzymały miniaturę nagrody GRAND PRIX “Łuczniczkę” oraz pamiątkowy grawerton, natomiast Laureaci Konkursu otrzymali nagrody GRAND PRIX w postaci złotych statuetek “Łuczniczki” i złotych grawertonów. Laureaci mają również prawo używania tytułu “Rolnik Pomorza i Kujaw 2006″ w swoich materiałach promocyjno- reklamowych. Poza nagrodami regulaminowymi Zwycięzcy zostali hojnie obdarowani przez współorganizatorów i sponsorów Konkursu. Spośód czwórki Laureatów w kategorii produkcja zwierzęca GRAND PRIX Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw 2007 otrzymali także nasi hodowcy: Państwo Eugenia i Czesław Januszewscy oraz Bernadeta i Waldemar Kaliszowie. Uroczystość uświetnił galowy koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

źródło: http://www.polsus.pl/aktualnosci.php?id=286
opr. MS
Wrp.pl

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.