Najlepsi Rolnicy Pomorza i Kujaw 2009 nagrodzeni przez PKM DUDA

Podczas VII edycji konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw jury wyłoniło najlepszych gospodarzy regionu kujawsko-pomorskiego. W kategorii Produkcja Zwierzęca laury otrzymali Marianna i Józef Goc z Gomółkowa w gminie Gąsawa, Kamila i Stefan Ziętarscy ze Słupa w gminie Gruta oraz Barbara i Marian Chojniccy z Siniarzewa, gmina Zakrzewo. Uroczysta gala odbyła się w gmachu Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, a Grand Prix otrzymało również 8 innych rolników, którzy zdobyli wyróżnienia w kategoriach: Produkcja Roślinna, Sadownictwo, Mleczarstwo i Produkcja Mleka, Produkcja Ekologiczna oraz Ogrodnictwo.

Członkowie Kapituły Konkursu nie mieli łatwego zadania, by wśród wielu aktywnie działających przedsiębiorców z branży rolniczej, którzy przystąpili do współzawodnictwa o tytuł Najlepszego Rolnika Pomorza i Kujaw, wyłonić elitę regionu. W imieniu Kapituły Konkursu honorowe statuetki wręczył zwycięzcom Pan Grzegorz Ograbek, Dyrektor ds. Ekonomicznych i Surowcowych Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A.

– W imieniu Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA gorąco gratuluję wszystkim rolnikom, którzy znaleźli się w gronie nominowanych i nagrodzonych w konkursie. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że należą oni do liderów branży, którzy w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju swojego regionu, jak i całego rolnictwa – umiejętnie zarządzając swoimi gospodarstwami przy wykorzystaniu zarówno możliwości nowoczesnych technologii, jak i sił natury i tradycji polskiej wsi – podkreślił Grzegorz Ograbek.

Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. już po raz kolejny był jednym z głównych sponsorów konkursu. Dużym zainteresowaniem obecnych cieszyło się stoisko prezentujące spółkę, w którym można było uzyskać informacje m.in. na temat współpracy PKM DUDA z rolnikami.

Honorowy patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski Rafał Bruski.

Informacje dodatkowe:
Polski Koncern Mięsny DUDA jest grupą powiązanych kapitałowo firm sektora rolno – spożywczego z terenu całej Polski. Liderem Grupy, która zatrudnia obecnie ponad 2500 osób, jest Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. z siedzibą w Warszawie – od 2002 roku spółka giełdowa. W ciągu kilku lat od wejścia na GPW PKM DUDA stał się jednym z trzech największych na polskim rynku podmiotów branży mięsnej, który obejmuje ponad 30 powiązanych kapitałowo spółek. Od 2006 r. PKM DUDA S.A. inwestuje na Ukrainie. Zakłady produkcyjne PKM DUDA posiadają uprawnienia unijne oraz wdrożony system HACCP. Grupa eksportuje swoje produkty m.in. do większości krajów Unii Europejskiej, a także na rynki Dalekiego Wschodu. W sierpniu 2009 r. PKM DUDA S.A. uzyskał zatwierdzenie do eksportu swojej produkcji na rynek rosyjski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności