Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w Polsce

W ocenie komisji XIV Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne najbezpieczniejsze gospodarstwo w kategorii gospodarstw indywidualnych prowadzą państwo Alicja i Krzysztof Spychalscy w Pikutkowie w woj. kujawsko-pomorskim.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 23 września podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach.

Alicja i Krzysztof Spychalscy prowadzą w Pikutkowie 80-hektarowe gospodarstwo ogrodnicze, specjalizujące się w nowoczesnej uprawie warzyw gruntowych (pomidory, cebula, marchew, burak czerwony). Ich gospodarstwo jest kompleksowo wyposażone w specjalistyczny sprzęt do uprawy i zbiorów warzyw, dysponuje także nowoczesną bazą przechowalniczą. Stałymi odbiorcami ich pomidorów i marchwi są firmy Maspex w Olsztynku oraz Agros Nova Łowicz.  Natomiast cebula po obraniu jest zbywana na wolnym rynku.

Alicja i Krzysztof Spychalscy dużą wagę przywiązują do estetyki obejścia gospodarstwa i jego otoczenia – wokół ich domu i zabudowań gospodarczych jest dużo zieleni i panuje ład.