Nagrody ekologiczne rozdane

ZAK i Fundacja RIAD podsumowały rok współpracy ekologicznej mającej na celu kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego. Edukacją objęto dzieci i młodzież powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, którzy uczyli się poznania zagrożeń w najbliższym środowisku, odpowiedzialności za jego stan, kształtowali nawyk korzystania z różnych zasobów wiedzy, poznawali mentalność ekologiczną różnych narodów i nowinki technologiczne ochrony zasobów naturalnych. Akcja zakończyła się podsumowaniem konkursów z nagrodami.

Wielomiesięczne działania opłaciły się. Wrażliwość ekologiczna młodego pokolenia mieszkańców ujawniła się podczas różnych spotkań, olimpiady, warsztatów o tematyce środowiskowej. W czasie konkursów ekologicznych młodzież zaimponowała wiedzą i pasją. Jakie to były konkursy?
Konkurs plastyczny na najlepszą pracę pochodzącą z materiałów nadających się do recyklingu, konkurs fotografii przyrodniczej i konkurs na komiksowe opracowanie przygód ZAKUSIA – ekologicznej maskotki ZAK przypominającej o potrzebie ochrony środowiska.

O tym, jaką świadomość ekologiczną mają młodzi mieszkańcy naszego miasta świadczy fakt ich licznego udziału i zgłoszeń wielu prac konkursowych. Komisja miała trudny wybór w wyłonieniu najlepszej – wszystkie były oryginalne, pomysłowe, natura mogłaby być dumna, gdyby każdy brał przykład z młodych ekologów.

Niemniej jednak, spośród różnych pomysłów ostatecznie wytypowano zwycięzców, którym wręczono nagrody. Dyrekcje placówek biorących udział w akcji otrzymały podziękowania i słodkie upominki, a wyróżnione prace uczniów będzie można zobaczyć podczas wystawy fotograficznej Złap zająca” w Miejskim Ośrodku Kultury “Chemik” w dniach 26 lutego – 12 marca.

Konkurs fotograficzny “Natura wokół nas”:I miejsce Paweł Laskowski, II miejsce Julia Pytlik, III miejsce: Jakub Rogowski

Konkurs plastyczny z materiałów nadających się do recyklingu:
I miejsce Chrin Magdalena i Rapiejko Dawid, II miejsce Bania Wiktoria, III miejsce
Holeczek Patrycja

Konkurs na komiks i cyfrowe opracowanie ekologicznych przygodach Zakusia: w obu przyznano wyróżnienia: Natalia Gajda, Szampera Sandra i Kaliga Katarzyna, Morkis Marcela, Dusza Karolina i Kurek Joanna, Drozdowski Michał, Gromada Sandra, Jarosz Dominika i Popiel Kamil.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności