fbpx
Strona głównaPozostałeNadspodziewanie dobry wynik

Nadspodziewanie dobry wynik

Jak informuje międzynarodowy miesięcznik Feed International (nr 10/11 2006) w ubiegłym roku grupa DLG (Dansk Landbrugs Grovvareselskab) znalazła się na 19. miejscu w świecie wśród największych producentów przemysłu paszowego. Można się spodziewać, iż w przyszłorocznym rankingu dzięki połączeniu kapitału firmy z niemieckim potentatem Raiffeisen HaGe Kiel, DLG może znaleźć się na nawet w pierwszej dziesiątce najlepszych producentów na świecie.

Tak znakomity wynik nie jest dziełem przypadku, a zamierzonym działaniem będącym elementem strategii tych dwóch spółek. Aby osiągnąć jak najlepszy wynik i być konkurencyjnym zarówno w sferze wysokiej jakości produktów jak i kompleksowej oferty obie firmy przechodzą strukturalne przemiany.

Pod skrzydłami Raiffeisen HaGe Nord AG już od początku 2007 roku trwa w Polsce proces konsolidacji trzech firm z branży rolnej: DLG Polska, Vitfoss i Raiffpol. Raiffpol i Vitfoss to uznani producenci mieszanek pełnoporcjowych i uzupełniających dla drobiu i trzody chlewnej. Spółka Raiffpol prężnie rozwija również inny obszar swojej działalności – dystrybucję środków do produkcji rolnej oraz handel zbożami i rzepakiem. Natomiast trzecia z firm, DLG Polska to jeden z największych w Polsce dystrybutorów materiału siewnego, środków ochrony roślin oraz nawozów, a także zbóż, kukurydzy i rzepaku.
Proces konsolidacji oznacza w pierwszej kolejności przekształcenie nazwy firmy Raiffpol w HaGe Polska. Nowa nazwa zaczęła obowiązywać od kwietnia 2007 roku. Następnym krokiem będzie przyłączenie pozostałych firm i stworzenie jednolitej struktury organizacyjnej.

Bernth-Ole Krebs.JPG– Chcemy stworzyć silną grupę działającą na rynku rolnym , wykorzystując potencjał naszych wytwórni pasz oraz szeroką sieć dystrybucji zbóż, nasion, środków ochrony roślin, nawozów oraz paliw. Dla naszych obecnych i potencjalnych klientów będzie to owocowało jeszcze szerszym dostępem do nowoczesnych technologii i doświadczeń duńskich i niemieckich specjalistów” – zapewnia prezes HaGe Polska Bernth-Ole Krebs, (patrz zdjęcie).

Jak już informowaliśmy, w najbliższych 3 latach HaGe Polska planuje realizację inwestycji o wartości 35 milionów zł, dzięki którym zwiększy się potencjał produkcyjny i logistyczny firmy. Szacuje się, że dzięki nim produkcja pasz spółki HaGe Polska wyniesie około 200 tys. ton rocznie. To ambitne zadanie dla przyszłego lidera na polskim rynku rolnym.

opr. redakcja wrp.pl
foto: Alan

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]