fbpx

Nadciąga nowa płatność w ramach ekoschematu. Za co będzie można otrzymać pieniądze?

Wsparcie za stosowanie produktów mikrobiologicznych w celu poprawy aktywności biologicznej gleby oraz stymulacji procesu odżywiania roślin w ramach ekoschematu Biologiczna ochrona roślin przewiduje propozycja Komitetu Monitorującego Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Celem rozwiązania ma być poprawa aktywności biologicznej gleby oraz stymulacja procesu odżywiania roślin w odpowiedzi m.in. na pogarszający się stan gleb w Polsce.

Zobacz także: Rolnicy muszą trzymać się tych terminów, aby nie stracić dopłat. Bo zmian nie będzie

– Są to preparaty pochodzenia naturalnego, bezpieczne dla środowiska oraz człowieka. Zakłada się, że podstawą do uzyskania wsparcia będą dowody zakupu nawozowego produktu mikrobiologicznego oraz wpisy w ewidencji zabiegów, z której będzie wynikało m.in., na której działce został zastosowany nawozowy produkt mikrobiologiczny, na jakiej powierzchni, w jakiej dawce. Zakłada się, że weryfikacja obejmie zgodność wykonania zabiegu z etykietą stosowania danego preparatu – informuje Wielkopolska Izba Rolnicza.

Według założeń projektu wsparcie będzie można uzyskać do maksymalnie 300 ha na gospodarstwo. Wg przewidywań, wsparcie będzie dotyczyło ok. 500 tys. ha, a szacowane stawki wyglądają następująco:

  • 89,89 EUR/ha w przypadku wariantu 1. Mikrobiologiczne środki ochrony roślin,
  • 22,47 EUR/ha w przypadku wariantu 2. Nawozowe produkty mikrobiologiczne.

Wg stanu z 14 października, rolnicy mają do dyspozycji 258 nawozowych produktów mikrobiologicznych.

4 KOMENTARZE

  1. Już widzę kolejkę chętnych na te durne wymysły, Ci co mają niewielkie gospodartwa i czas na to skorzystają Aten co ciężko pracuje i nie ma czasu na papierogie zawsze ujmia bo jakąś pierdole wymyślą.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze posty

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.