Nadchodzi czas łańcuchów śnieżnych

Zdaniem ekspertów, każdy samochód powinien być wyposażony w komplet łańcuchów śnieżnych. Pojazd z zamontowanymi łańcuchami powinien poruszać się z maksymalną prędkością 40 km/h. Wobec zakazu stosowania opon kolcowanych w Polsce, łańcuchy są jedyną pomocą dla kierowców podczas śnieżyc i zamieci. Michelin zaleca używanie łańcuchów kompozytowych MICHELIN Easy Grip i stalowych MICHELIN Extreme Grip Automatic, uzupełniającą gamę opon zimowych Michelin.

Łańcuchy śnieżne – jak używać?

Podczas zakładania łańcuchów należy upewnić się, że samochód ma zaciągnięty hamulec ręczny, a jego lokalizacja nie zakłóci ruchu pojazdów na trasie. Warto również ubrać się w kurtkę z elementami odblaskowymi, a w odległości 50 m od pojazdu ustawić trójkąt ostrzegawczy. Łańcuchy śnieżne powinny być zamontowane przynajmniej na osi napędowej samochodu, a w pojazdach klasy SUV, 4×4, pojazdach kempingowych i vanach obowiązkowo na wszystkich czterech kołach. Eksperci zalecają, aby po przejechaniu około 200 metrów sprawdzić czy są one nadal właściwie umocowane. Jeśli zsuwają się z koła, należy powtórzyć montaż. Pojazd może poruszać się z maksymalną prędkością 40 km/h, a kierowcy powinni pamiętać o unikaniu gwałtownych manewrów oraz silnego przyspieszania i hamowania.

Łańcuchy kompozytowe – szybko, łatwo, bezpiecznie

Kompozytowe łańcuchy MICHELIN Easy Grip mają budowę kompaktową, są lekkie i łatwe w montażu, szczególnie w pojazdach z ograniczona ilością miejsca między kołem, a nadkolem.
W łańcuchach wykorzystane są łączniki poliamidowe, wzmocnione centralnym kablem ceramidowym. Powierzchnia kontaktu jest pokryta powłoką poliuretanową oraz stalowymi klipsami.

Stalowe MICHELIN Extreme Grip Automatic mogą być stosowane w dowolnym samochodzie osobowym, dostawczym, terenowym samochodzie klasy SUV. Symetryczny, poprzeczny wzór wraz z dynamicznym systemem naprężającym zapewniają stały kontakt łańcucha ze śniegiem oraz zwiększoną przyczepność i lepsze hamowanie. Montaż łańcuchów MICHELIN Extreme Grip jest szybki i łatwy. Całą operację można przeprowadzić w trzy minuty dzięki płaskiemu, centralnemu systemowi mocowania i automatycznemu mechanizmowi zdejmowania.

Łańcuchy Michelin są dostępne na polskim rynku.