fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuNadchodzą zmiany w ustawie o Inspekcji Weterynaryjnej

Nadchodzą zmiany w ustawie o Inspekcji Weterynaryjnej

W Sejmie procedowany jest obecnie rządowy  projekt ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej. Celem nowelizacji jest  określenie zadań i kompetencji w odniesieniu do realizacji zobowiązań wynikających z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/625 z dnia 15 marca 2017 r.

Chodzi o kontrole urzędowe i inne czynności przeprowadzane w celu zapewnienia stosowania prawa żywnościowego i paszowego oraz zasad dotyczących zdrowia i dobrostanu zwierząt, zdrowia roślin i środków ochrony roślin w obszarze ochrony zdrowia zwierząt oraz bezpieczeństwa w szczególności produktów pochodzenia zwierzęcego oraz żywności zawierającej jednocześnie środki spożywcze pochodzenia niezwierzęcego i produkty pochodzenia zwierzęcego znajdującej się w rolniczym handlu detalicznym w rozumieniu art. 3 ust. 3 pkt 29b ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia.  Ponadto  środków spożywczych zawierających zarówno produkty pochodzenia roślinnego, jak i przetworzone produkty pochodzenia zwierzęcego (produkty złożone).

Odbyło się już pierwsze czytanie projektu  w Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ustaliliśmy, że Komisja przyjęła poprawki, polegające m.in. na: zapewnieniu ciągłości prac Komisji do Spraw Specjalizacji Lekarzy Weterynarii; zabezpieczeniu dokumentów umożliwiających wykonywanie zawodu lekarza weterynarii przed przerobieniem lub podrobieniem; uszczegółowieniu uregulowań istotnych zasad dotyczących specjalizacji lekarzy weterynarii na gruncie ustawowym, uzyskania tytułu specjalisty, zasad przeprowadzania szkoleń; uwzględnieniu przez organy Inspekcji Weterynaryjnej kosztów dojazdów i zapewnienia środków transportu oraz kosztów użytych produktów leczniczych w katalogu wydatków.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.