Nabór na rolnictwo ekologicznego

Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP i Katedra Szczegółowej Uprawy Roślin ogłaszają nabór na studia podyplomowe wzakresie ROLNICTWO EKOLOGICZNE oraz DIAGNOZOWANIE STANU UPRAW ROLNYCH.

Uzyskana przez absolwenta studiów wiedza i umiejętności w zakresie rolnictwa ekologicznego przygotowują do przystąpienia do egzaminu kwalifikacyjnego na inspektora rolnictwa ekologicznego.
Zdany przed komisją kwalifikacyjną egzamin, uprawnia do ubiegania się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego, prowadzonego przez Głównego Inspektora JHARS. Świadectwo ukończenia studiów uprawnia również do przejęcia gospodarstwa rolnego w ramach działania Renty strukturalne”
Oferta skierowana jest do absolwentów studiów I i II stopnia, a w szczególności do osób zainteresowanych tematyką rolnictwa ekologicznego, zakładów przetwórstwa spożywczego, właścicieli gospodarstw agroturystycznych.
Program studiów:

  1. Regulacje prawne
  2. Produkcja roślinna w systemie ekologicznym
  3. Produkcja zwierzęca w systemie ekologicznym
  4. Przechowalnictwo i przetwórstwo oraz rynek surowców ekologicznych
  5. Finansowa obsługa gospodarstw ekologicznych
  6. Agroturystyka
Rozpoczęcie zajęć nastąpi w październiku 2011 roku.
Czas trwania studiów: dwa semestry (od października 2011 do lipca 2012 roku), w formie niestacjonarnej, 250 godzin. Opłata 2250 zł za semestr studiów.
Zgłoszenia można składać w terminie: od 01 lipca do 15 września 2011 roku.
Kierownik studiów: prof. dr hab. inż. Grażyna Harasimowicz-Hermann, tel. (0 52) 374-94-07, kom. 660064941, e-mail: hermanng@utp.edu.pl
Uzyskane kwalifikacje w diagnozowaniu stanu upraw pozwolą na prognozowanie plonu roślin na różnych etapach jego formowania oraz wykonywanie zawodu rzeczoznawcy d/s szacowania i wyceny szkód w uprawach rolnych.
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych”Diagnozowanie stanu upraw rolnych” uprawnia również do przejęcia gospodarstwa rolnego w ramach działania “Renty strukturalne”.
Przyjmowanie podań na IV edycję planowane jest na okres od 15 września do 15 listopada 2011 r.
Rozpoczęcie zajęć nastąpi w styczniu 2012 roku.
Czas trwania studiów: dwa semestry w formie niestacjonarnej, 150 godzin. Opłata 1400 zł za semestr studiów.
Kierownik studiów: prof. dr hab. inż. Grażyna Harasimowicz-Hermann, tel. (0 52) 374-94-07, kom. 660064941, e-mail: hermanng@utp.edu.pl
Szczegóły na http://wr.utp.edu.pl/uprawa/studia_podyplomowe.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności