Na Ukrainie stabilnie. Przynajmniej w cenach drobiu

Prognozy cen na ukraińskim rynku drobiu bez zmian – ukraiński związek hodowców drobiu nie przewiduje żadnych podwyżek. Przynajmniej do końca 2014 roku.

Ukraiński związek hodowców drobiu (UPBU) prognozuje, że przynajmniej do końca tego roku ceny produktów drobiowych na Ukrainie nie wzrosną ponad obecny poziom.

Według związkowców, dewaluacja hrywni została już uwzględniona w cenach. Od początku 2014 r. kurs wymiany ukraińskiej waluty wobec dolara amerykańskiego znacznie obniżył się, a ceny drobiu wzrosły średnio o 15%, głównie ze względu na wyższe koszty produkcji na skutek dewaluacji.

Ceny jaj od początku roku podwyższyły się średnio o 13,5%. Ministerstwo rolnictwa Ukrainy prognozowało wcześniej 27% wzrost cen drobiu w ciągu 2014 r. Zdaniem producentów, na obecną stabilizację mają wpływ stałe ceny zbóż oraz brak negatywnych czynników makroekonomicznych.

UPBU przewiduje również, że w 2014 r. ukraińska produkcja mięsa kurcząt wzrośnie wobec roku ubiegłego o 12% do 1,35 mln ton.

Renata Struzik źródło: FAMMU/FAPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności