fbpx
Strona głównaWiadomościZe świataNa Ukrainie Rosjanie zniszczyli polskie gospodarstwo i zabili jego pracowników

Na Ukrainie Rosjanie zniszczyli polskie gospodarstwo i zabili jego pracowników [video]

Jak informuje Szczepan Wójcik, założyciel Fundacji Polska Ziemia oraz Instytutu Gospodarki Rolnej, znajdujące się na terenie Ukrainy gospodarstwo prowadzone przez jego rodzinę zostało zniszczone przez Rosjan.

– To jest polskie gospodarstwo należące do mojej rodziny. Na początku wojny udało się ewakuować większość naszych ukraińskich pracowników do Polski, resztę zabili Rosjanie, którzy opanowali obiekt. Teraz ukraińska armia wykończyła drani. Gospodarstwo zostało całkowicie zniszczone – poinformował na Twitterze Wójcik.

Zniszczenie gospodarstwa to kolejny przykład zbrodniczej działalności wojsk rosyjskich i realizowanej przez nie strategii wojny na wyniszczenie. Wcześniej świat obiegły informacje m.in. o kradzionym przez Rosjan zbożu czy nawozach. Przez okupanta niszczone są także pola uprawne.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.